Bár két góllal vezetett, végül csak egy pontot szerzett Grazban a Fehérvár AV19

Sokáig úgy tűnt, a nagyszerű formában lévő Fehérvár AV19 a grazi élcsapat otthonában is folytatja jó sorozatát, hiszen két harmad után még 3-1-re vezetett. A záró játékrészben azonban egyenlítettek, a szétlövésben pedig nyertek is a hazaiak, így a hatodik helyért zajló versenyfutásban eggyel tudta növelni pontjai számát a Volán.
2019.01.27. 19:35 |

A jegkorongblog.hu tudósítása:

A Fehérvár továbbra is nélkülözni volt kénytelen Sarauert, Szabó Krisztiánt és Sillét, így utolsó három sorsdöntő alapszakasz-találkozója közül az elsőt 17 mezőnyjátékossal kezdte a gárda. Az első helyzet Hárié, a második Erdélyé volt, kimaradtak, csakúgy, mint Sárpátkié. A hazaiak részéről Johansson veszélyeztetett, majd a vendégek újabb támadása során Koskiranta passzolt Sofronnak, aki nem hibázott, 0-1 a 8. percben. A válogatott csatár szeptember 22-ét követően négy hónapon és 22 meccsen át képtelen volt kapuba találni – ahogy sérülése előtt, úgy azután sem –, mígnem a Medvescak elleni találkozón a kilencediket ő szerezte, aztán a tizediket is, majd Grazban az elsőt ismét. Több mint örömteli, hogy megtört a jég. A Volán támadásban maradt, Erdély és Kuralt növelhette volna a különbséget, de a 99ers sem fukarkodott az akciókkal. A harmad végén alaposan felpörögtek a hazaiak, és bár előbb elhibázak egy kettő-egyes lehetőséget, Garbowsky kisvártatva egalizált, 1-1-nél mehettek pihenni a küzdő felek.

A második harmad elején ismét Sofron került helyzetbe, ez még kimaradt, ám a következő késleltetett kiállítás során Sárpátki távolról a kapuba bombázott, 1-2 a 23. percben. Sárpátki is Sofronhoz hasonló cipőben járt a szezonban, neki egyáltalán nem volt gólja a Magyar Kupa-döntőig. Miután a MAC-nak beköszönt, a Zágráb ellen már 1+3-at ért el. A Graz próbált gyorsan egyenlíteni, nem jött össze neki, oda-vissza játék alakult ki, a védelmek a helyükön voltak. Reiszt akasztották a 30. percben, és a meccs második előnyét gyorsan kihasználta a Fehérvár, Szabó Dániel találatához Tikkanen asszisztált, 1-3. A folytatásban is voltak lehetőségek mindkét kapu előtt, a 99ersnek fórban is, ám újabb gól nem született a szünetig.
Az utolsó játékrészben sebességet váltott a Graz, egymást követték a hazai támadások. Jellemző adat: a kapura lövéseket 16-3-ra nyerte meg az alapszakasz-elsőségre pályázó gárda. Ennek sajnos meg is lett az eredménye a harmad közepére. Az 50. percben Setzinger lőtt be egy keresztpasszt, majd az 53.-ban Caito egyenlített a kékről, ehhez a találathoz régi ismerősünk, Colton Yellow Horn adta a passzt, 3-3-ra módosult tehát az állás. A folytatásban már nem született több gól, noha Yellow Horn például szólót is hibázott, így hosszabbításra került sor. Ez az 5 perc sem hozott döntést, hiába alakultak ki ziccerek mindkét oldalon – Sofron, Hári és Stipsicz lehetősége is kimaradt –, jöhettek a rávezetések. Ebben a műfajban sajnos a Graz bizonyult jobbnak, a győztes büntető Weihager nevéhez fűződött.

A meccs alakulása alapján lehet csalódott a Fehérvár, uigyanakkor fő riválisa, a Linz nem szerzett pontot Bolzanóban, vagyis két fordulóval a vége előtt az alapszakaszból továbbra is a Fehérvár áll biztos rájátszásba jutásra, két pont előnnyel a linziek előtt.

Graz 99ers - Fehérvár AV19 4-3 (1-1, 0-2, 2-0, 0-0, 1-0) - szétlövéssel

Gl.:Garbowsky, Setzinger, Caito, Weihager, illetve Sofron, Sárpátki, Szabó D.