-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Bányász-kohász-erdész találkozó Székesfehérváron - együttműködés a "Selmeci hagyományokért"
Öt önkormányzat írt alá együttműködési megállapodást szombaton délután Székesfehérváron a Városházán. Az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület szervezésében az Országos Erdészeti Egyesület részvételével Székesfehérváron tartották hétvégén a Bányász-Kohász-Erdész Találkozót. Székesfehérvár, Selmecbánya, Sopron, Miskolc és Dunaújváros polgármesterei azt tűzték ki célul, hogy segítenek a „Selmeci hagyományok” ápolásában.
2008.06.16. 09:01 |
Öt önkormányzat írt alá együttműködési megállapodást szombaton délután Székesfehérváron a Városházán. Az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület szervezésében az Országos Erdészeti Egyesület részvételével Székesfehérváron tartották hétvégén a Bányász-Kohász-Erdész Találkozót. Székesfehérvár, Selmecbánya, Sopron, Miskolc és Dunaújváros polgármesterei azt tűzték ki célul, hogy segítenek a „Selmeci hagyományok” ápolásában.

(Fotó: Borbély Béla)
Az együttműködési megállapodás értelmében a városok mindent elkövetnek azért, hogy a Selmecbányai Bányászati Akadémia szellemi, tudományos, szakmai örökségét és hagyományait magukénak vallják, azt megőrizzék, ápolják és továbbadják az eljövendő generációknak.
Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér hangsúlyozta, hogy két évente áttekintik illetve értékelik az együttműködés eredményeit, ezzel is ösztönözve a megállapodást aláíró települések idegenforgalmát.
Az 1762-ben Selmecbányán alapított Bányászati Akadémia szakmáit oktató főiskoláknak helyet adó városok önkormányzatai:
SELMECBÁNYA (Banska Stiavnica) Önkormányzata,
SZÉKESFEHÉRVÁR Megyei Jogú Város Önkormányzata,
MISKOLC Megyei Jogú Város Önkormányzata,
SOPRON Megyei Jogú Város Önkormányzata,
DUNAÚJVÁROS Megyei Jogú Város Önkormányzata,
a mai napon együttműködési szándék-nyilatkozatot tesznek a magyar és szlovák bányászati, kohászati és erdészeti szakmai szervezetek egyetértésével és közreműködésével:
a Szerződő Felek
- mindent elkövetnek azért, hogy a Selmecbányai Bányászati Akadémia szellemi, tudományos, szakmai örökségét és hagyományait magukénak vallják, azt megőrizzék, ápolják és továbbadják az eljövendő generációknak;
- a kulturális, tudományos kapcsolatok erősítésével elősegítik a szlovák és magyar polgárok szorosabb kapcsolatát;
- pártolják oktatási és kulturális intézményeik kapcsolatteremtését a hagyományőrzés, hagyományápolás területén;
- védik és ápolják a bányászat, kohászat és erdészet kulturális, művészeti és építészeti emlékeit, muzeális értékeit, megosztják a műemlékvédelmi teendők tapasztalatait;
- kölcsönösen tájékoztatják egymást a kulturális eseményeikről, ösztönözik az idegenforgalmi szervezeteik együttműködését, ezen belül helyt adnak egymás rendezvényeinek propagálásában a saját médiáikban;
- szakmai, tudományos, kulturális rendezvényeikre egyeztetést követően rendszeresen meghívják egymást.
Két évente áttekintik, értékelik az együttműködés eredményét és a következő időszak célkitűzéseit.
Ez a szándék-nyilatkozat magyar és szlovák nyelven készült, melyek mindegyike azonosan érvényes.


(Fotó: Borbély Béla)
Az együttműködési megállapodás értelmében a városok mindent elkövetnek azért, hogy a Selmecbányai Bányászati Akadémia szellemi, tudományos, szakmai örökségét és hagyományait magukénak vallják, azt megőrizzék, ápolják és továbbadják az eljövendő generációknak.
Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér hangsúlyozta, hogy két évente áttekintik illetve értékelik az együttműködés eredményeit, ezzel is ösztönözve a megállapodást aláíró települések idegenforgalmát.
EGYÜTTMÛKÖDÉSI SZÁNDÉK-NYILATKOZAT
Az 1762-ben Selmecbányán alapított Bányászati Akadémia szakmáit oktató főiskoláknak helyet adó városok önkormányzatai:
SELMECBÁNYA (Banska Stiavnica) Önkormányzata,
SZÉKESFEHÉRVÁR Megyei Jogú Város Önkormányzata,
MISKOLC Megyei Jogú Város Önkormányzata,
SOPRON Megyei Jogú Város Önkormányzata,
DUNAÚJVÁROS Megyei Jogú Város Önkormányzata,
a mai napon együttműködési szándék-nyilatkozatot tesznek a magyar és szlovák bányászati, kohászati és erdészeti szakmai szervezetek egyetértésével és közreműködésével:
a Szerződő Felek
- mindent elkövetnek azért, hogy a Selmecbányai Bányászati Akadémia szellemi, tudományos, szakmai örökségét és hagyományait magukénak vallják, azt megőrizzék, ápolják és továbbadják az eljövendő generációknak;
- a kulturális, tudományos kapcsolatok erősítésével elősegítik a szlovák és magyar polgárok szorosabb kapcsolatát;
- pártolják oktatási és kulturális intézményeik kapcsolatteremtését a hagyományőrzés, hagyományápolás területén;
- védik és ápolják a bányászat, kohászat és erdészet kulturális, művészeti és építészeti emlékeit, muzeális értékeit, megosztják a műemlékvédelmi teendők tapasztalatait;
- kölcsönösen tájékoztatják egymást a kulturális eseményeikről, ösztönözik az idegenforgalmi szervezeteik együttműködését, ezen belül helyt adnak egymás rendezvényeinek propagálásában a saját médiáikban;
- szakmai, tudományos, kulturális rendezvényeikre egyeztetést követően rendszeresen meghívják egymást.
Két évente áttekintik, értékelik az együttműködés eredményét és a következő időszak célkitűzéseit.
Ez a szándék-nyilatkozat magyar és szlovák nyelven készült, melyek mindegyike azonosan érvényes.
