Az utolsó percben mentett pontot a Debrecen Fehérváron

Kézben volt a meccs, mégis csak döntetlent ért el hazai pályán az Alba Fehérvár KC az ősszel, idegenben legyőzött Debrecen ellen.
Alba Fehérvár KC – DVSC-TVP 25-25 (10-13)

2018.03.31. 19:06 |

A vendégek kezdték jobban az Alba Fehérvár KC – Debrecen mérkőzést. Tíz perc után 0-4 állt az eredményjelzőn. Ezután jött Boldizsár, aki irányító poszton összerakta a hazai támadásokat, Lavko és Pelczéder dupláinak köszönhetően öt perc alatt egalizált a Fehérvár. A szünetig szinte fej-fej mellett halad a két gárda, az utolsó másfél percben azonban annyit hibázott az Alba, hogy három gólos vendég előnnyel fordultak a csapatok.

A második félidő elején villámgyorsan egyenlített Deli Rita együttese, a 37. percben Lavko góljával pedig vezetett is. Kettőnél nagyobb különbséget azonban nem sikerült kiépíteni, és a hajrá is ilyen különbséggel indult, két perccel a lefújás előtt úgy tűnt, Gorsenyina eldöntötte a mérkőzést, 25-23 után azonban a Loki nem nem így gondolta, és az utolsó hatvan másodpercen belül Deszpotovics kétszer is megrázta magát. A 25-25-ös döntetlennek egyik csapat sem örülhet igazán, az egy begyűjtött ponttal a Debrecen továbbra is nyolcadik, míg a Fehérvár pontszámban utolérte a kilencedik Budaörs gárdáját. Egy hét múlva éppen a Budaörs érkezik Székesfehérvárra.

Fehrévár: Mistina, Gabina (kapusok) – Májer 3, Zsilinszkajtye, Lavko 8(3), Mendy 2, Gorsenyina 5, Pelczéder 2, Gjorgjijevska, Boldizsár, Nascimento 2, Hudra.