-
Kitartás, érték, büszkeség
Színvonalas és sokszínű programsorozattal ünneplik Székesfehérváron a Házasság Hetét a SZÉNA Egyesület a Családokért, a Vörösmarty Színház és más együttműködő partnerek összefogásával. A kínálatban szerepel vándorbölcső pályázat, randizós nyereményjáték, 50 éve vagy régebb óta házasok köszöntése, családtervezési ismeretterjesztés, fiataloknak szóló, interaktív előadás a házasságról, tanácsadás is.
2026.01.29. -
Farsangfarki felvonulás Fehérváron
Február 15-én, vasárnap rendezi hagyományos farsangfarki mulatságát a Szabad Színház Székesfehérvár Belvárosában. Lesz maskarás felvonulás, tél kitáncolás, játékos fánkevő verseny, hagyományos bőgőtemetés és kiszebáb égetés is. Az évtizedes múltra visszatekintő farsangfarki programra minden jelmezest várnak!
2026.01.29. -
Folytatódik a tanfolyam
Folytatódik a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szervezésében az ingyenes, szülésre felkészítő tanfolyam. A február 16-án induló második etapra már lehet jelentkezni.
2026.01.29. -
Kutyaséta a HEROSZ-szal
Csoportos kutyasétára várják az állatbarátokat 2026. január 31-én, szombaton késő délelőttől a HEROSZ Fehérvári Állatotthonában. A gyülekező 10.50 órától lesz a Takarodó úti menhelyen, a program kora délutánig tart.
2026.01.29.
Az Ultrák nyerték a Székesfehérvári Diáktanács 24 órás röplabdabajnokságát
A verseny 24. órájában is szólt a zene, repült a labda szombaton a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikum sportcsarnokában, ahol az elmúlt egy nap alatt jelentősen megnőtt az üres pizzásdobozok és üdítősitalok száma is.
Nem véletlenül, hiszen a pénteken 15 órakor kezdődött non-stop röplabdabajnokság résztvevői azt is vállalták, hogy 24 órán át az épületben tartózkodnak, s egymásnak szurkolnak, vagy éppen pihennek egyet a meccsek közötti szünetekben. A Székesfehérvári Diáktanács által hatodszor megszervezett, barátságos röplabdaversenyen idén rekordszámú, 18 csapat vett részt, azaz másfélszáz diák léphetett pályára.
A 24. órában a záró, szombati utolsó meccset követően Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere és Böhm László, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke köszöntötte a némileg elcsigázott röplabdásokat, megköszönve a kitartásukat és azt, hogy együtt töltötték az elmúlt 24 órát. A résztvevők elszántságát és kitartását értékelve minden csapat emléklapot kapott, majd Mészáros Attila kihirdette a végeredményt: a 24 órás röplabdacsatát idén az Ultrák csapata nyerte meg, megelőzve a Gringos és a Fellas from Paris együttesét.
Az érmeket, valamint az első helyezettnek járó kupát Mészáros Attila, valamint Böhm László és a Székesfehérvári Diáktanács elnökségi tagjai adták át az okkal vidám csapatoknak.