-
Antal László a parancsnok
Parancsnoki átadás-átvételi ünnepséget tartott pénteken a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság (HQ MND-C) Székesfehérváron, amelynek során a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak. Az ő személyében így első alkalommal vezeti magyar parancsnok a nemzetközi katonai szervezetet.
2026.07.31. -
Kitüntetésre várják az ajánlásokat
Négy városi díjra várják a székesfehérváriak javaslatait. A tisztelet és a megbecsülés kifejezésére a zenei munkásságával, a Nemzeti Emlékhely megőrzésével, valamint karitatív, illetve a gazdasági téren végzett tevékenységével kitűnő személyekre, illetve közösségekre lehet javaslatot tenni augusztus 5-ig.
2026.07.30. -
Takarékoskodásra szólítanak fel
Tombol a hőség Magyarországon, ami egyszerre jár egészségi, ellátási, gazdasági veszélyekkel. Magyar Péter miniszterelnök a paksi atomerőmű teljes leállítását jelentette be, amire korábban nem volt példa.
2026.07.31. -
Parancsnoki átadás-átvétel
Parancsnoki átadás-átvételi ceremóniát tartottak Székesfehérváron. A Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság eddigi parancsnoka, a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak.
2026.07.31.
Az öröm gyertyája is fellobbant Székesfehérvár adventi koszorúján
A köszöntő gondolatok után Sohonyai Edit és Tóth Tamás közösen gyújtották meg az örömöt jelképező gyertyát a város koszorúján.
A hit és a remény után az örömöt szimbolizáló, rózsaszínű adventi gyertya lángja is fellobbant Székesfehérvár városának közös adventi koszorúján. A Városháza Díszterméből online közvetített ünnepi eseményt Imre Krisztián, a Vörösmarty Színház színművésze nyitotta meg, aki Pilinszky János Hitünk titkairól című írásművéből idézett a szeretetről, a várakozásról és az adventről, ami a várakozás megszentelése.
Sohonyai Edit író, a Székesfehérvári Szenátus tagja ünnepi gondolataiban arról beszélt, számára az adventi gyertyagyújtás éppen olyan, mint amikor szülinapi gyertyát gyújtunk, és közben kívánhatunk valamit. Ő azt kívánja, hogy a járvány legyen egy olyan időszak, amivel levegőt vehetünk és erőt gyűjthetünk. Majd amikor eljön a tavasz és a jövő nyár, akkor a szívünk és a lelkünk – akárcsak egy rózsa – kinyílik, hogy ismét együtt lehessünk, érinthessünk és ölelhessünk.
„Lehet, hogy ez a karácsony egy picit csupaszabb lesz, mint ahogy eddig szokott lenni. Az én életemben most már évek óta, szándékosan csupaszabbak a karácsonyok, és ez megadja azt az örömöt, azt a látásomat, amit egyébként nem tudok megélni, mert az ünnep fényei, kellékei elhomályosítják. Lehetőségem van meglátni a lényeget!” – fogalmazott Tóth Tamás, a Prohászka Templom esperes-plébánosa. Hozzátette, a mostani időszak egy csomó mindent elvesz ugyan tőlünk, de segíthet a lényeglátásban, és akár az Istenben, akár a másik emberben megtapasztalhatunk olyan dolgokat, ami ő maga, és nem az, amit ad, vagy amit várunk tőle.
Az ünnepváró programok a következő napokban is folytatódnak Székesfehérváron. Jövő péntektől vasárnapig ismét jár a mesebeli gőzös a Városház téren álló karácsonyfa mellett, szenteste napjáig pedig minden nap 19.00 órakor, a www.facebook.com/fehervar oldalon nyílnak ki az adventi kalendárium titkos ablakai. Érdemes egy sétát tenni a Belvárosban is, ahol láthatjuk a varázslatos ünnepi fényeket, a Városháza udvarán felállított betlehemet, a Zichy ligetben pedig bekapcsolódhatunk a közös karácsonyfa-díszítésbe. Az utolsó adventi gyertyagyújtást december 20-án, vasárnap 17 órától ismét élőben közvetítjük.