Az MTK érkezik a Sóstóra, visszavághat őszi vereségéért a Vidi

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában az ötödik helyen álló MTK-t fogadja a MOL Fehérvár a MOL Aréna Sóstóban, vasárnap 17 órakor. A szezonban másodszor játszik a Vidi a fővárosiakkal, novemberben idegenben 3-1-re kikapott tőlük.
2021.02.12. 10:15 |

Első vereségét szenvedte el a Vidi a bajnokságban november 7-én, amikor kikapott a Hidegkuti Stadionban. Az MTK Cseke, Schön és Miovski góljával már 3-0-ra vezetett, amikor Stopira szépíteni tudott. A visszavágás lehetősége vasárnap érkezik el. A MOL Fehérvár most kifejezetten rossz sorozatban van, négy legutóbbi bajnokijából hármat elvesztett és csak egy pontot szerzett. Utoljára a "tavaszi" rajton, az Újpest ellen tudott nyerni a Vidi, azóta a Kisvárda, a Honvéd és a Ferencváros legyőzte, és a Mezőkövesddel is csak gól nélküli döntetlent játszott.

A Magyar Kupában kivívott, Vasas elleni továbbjutás után most a bajnokságban igyekszik javítani tehát Márton Gábor csapata, amely a Fradival szemben tizenhat pontos hátrányban van, és a legutóbbi fordulóban a Puskás Akadémia is megelőzte, több eddigi győzelmének köszönhetően. A második helyért zajlik nagy küzdelem, ebben az MTK legyőzésével léphet egyet előre a fehérvári csapat, vasárnap 17 órától. A mérkőzés zárt kapus, a szurkolók az M4 sport közvetítésében kísérhetik figyelemmel.

1. Az utolsó öt perc döntött a kosáresőben, kikapott az Alba Fehérvár

Három hét szünet után folytatódott a kosárlabda-bajnokság, a harmadik helyen álló Alba Fehérvár a Debrecent fogadta. A védekezés egyik oldalon sem volt jó, rengeteg kosár esett és az utolsó negyed felénél is még döntetlen állt az eredményjelzőn. A legvégén aztán sokkal többet rontott, így ismét hazai pályán kapott ki az Alba.

2021.02.27.
  2. Zalaegerszegen játszik bajnoki mérkőzést a MOL Fehérvár FC vasárnap délután

Február 28-án, vasárnap 17 órai kezdettel az OTP Bank Liga NB I 23. fordulójában Zalaegerszegen lép pályára a Vidi. A kék-fehér csapat a tabella 8. helyén áll, az eddigi 22 meccséből 7-et megnyert, 4 döntetlen mellett pedig 11 alkalommal vereséget szenvedett. Augusztusban, a szezon első meccsén emlékezetes 3-3 lett a ZTE Arénában játszott bajnoki végeredménye, míg novemberben 2-0-ra nyert a Vidi.

2021.02.27.
  3. Szabics Imre a Vidi új vezetőedzője, Juhász és Torghelle is a stábban

Április 1-től Szabics Imre lesz a MOL Fehérvár vezetőedzője. A korábbi 36-szoros válogatott labdarúgó edzőként ezt megelőzően a Sturm Graz és az osztrák nemzeti csapat stábjában dolgozott, de a magyar válogatottnál is segítette Dárdai Pál és Bernd Storck munkáját. A Vidinél segítője lesz Juhász Roland és Torghelle Sándor is.

2021.02.26.
  4. Folytatják a kosarasok, rangadókkal zárja az alapszakaszt az Alba Fehérvár

Háromhetes szünet után folytatódik a kosárlabda-bajnokság. A harmadik helyen álló Alba Fehérvárra öt mérkőzés vár még az alapszakaszban, szinte mind rangadó. Szombat este tévés meccsen a negyedik helyen álló Debrecen érkezik az Albához, jövő szerdán pedig jön a Szolnok elleni presztízsmeccs, szintén itthon.