-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Az idén is folytatódnak a koncentrált városrészi ellenőrzések
A rendőrség, a közterület felügyelet és a polgárőrség által végzett városrészi ellenőrzések tapasztalatairól tartott csütörtökön sajtótájékoztatót a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, a város rendőrkapitánya dr. Csizek Tibor alezredes és Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője. Februárban a Tóvárosban, az Alsóvárosban, Öreghegyen, Kisfaludon és a Palotavárosban végeztek összehangolt ellenőrzést a rendőrök, a közterület felügyelők és a polgárőrök. Márciusban a Felsővárosban a Maroshegyen és a Tóvárosban lesznek koncentrált városrészi ellenőrzések.
2008.03.06. 15:27 |
A rendőrség, a közterület felügyelet és a polgárőrség által végzett városrészi ellenőrzések tapasztalatairól tartott csütörtökön sajtótájékoztatót a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, a város rendőrkapitánya dr. Csizek Tibor alezredes és Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője. Márciusban három városrészben lesznek koncentrált ellenőrzések Székesfehérváron.

Februárban a Tóvárosban, az Alsóvárosban, Öreghegyen, Kisfaludon és a Palotavárosban végeztek összehangolt ellenőrzést a rendőrök, a közterület felügyelők és a polgárőrök. Márciusban a Felsővárosban a Maroshegyen és a Tóvárosban lesznek városrészi ellenőrzések. Az Önkormányzat a rendőrséggel, a polgárőrséggel és a közterület felügyelőkkel közösen két éve folytat közbiztonsági akciót: a parkolási morált, a játszóterek, parkok rendjét, a kutyasétáltatási kultúrát szeretnék a városban jobbá tenni úgy, hogy az megfeleljen a lakók igényeinek -mondta Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere.
Ellenőrzik a parkolást, különös tekintettel a mozgássérülteknek fenntartott parkolóhelyeket. A közterületek rendjét sértő cselekményeket és a közúti szabálysértéseket is -hangsúlyozta Dr. Csizek Tibor Székesfehérvár rendőrkapitánya.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy idén is növeli a város a közterület felügyelők számát, amit néhány éven belül szeretne megduplázni az önkormányzat.
A cél, hogy ne legyenek szabálytalanul parkoló autók, ne rongálják a játszótereket, a padokat, szemeteseket ne szedjék szét és a kutyatartók is vegyék figyelembe a rájuk vonatkozó szabályokat. Ezek mind olyan gondok, amivel nap, mint nap meg lehet zavarni egy városrész nyugalmát. Az akciók keretében a helyben élő lakosság problémáit kezelik: ellenőrizik kiemelten a parkolást, különös tekintettel a mozgássérülteknek fenntartott parkolóhelyeket.

Februárban a Tóvárosban, az Alsóvárosban, Öreghegyen, Kisfaludon és a Palotavárosban végeztek összehangolt ellenőrzést a rendőrök, a közterület felügyelők és a polgárőrök. Márciusban a Felsővárosban a Maroshegyen és a Tóvárosban lesznek városrészi ellenőrzések. Az Önkormányzat a rendőrséggel, a polgárőrséggel és a közterület felügyelőkkel közösen két éve folytat közbiztonsági akciót: a parkolási morált, a játszóterek, parkok rendjét, a kutyasétáltatási kultúrát szeretnék a városban jobbá tenni úgy, hogy az megfeleljen a lakók igényeinek -mondta Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere.
Ellenőrzik a parkolást, különös tekintettel a mozgássérülteknek fenntartott parkolóhelyeket. A közterületek rendjét sértő cselekményeket és a közúti szabálysértéseket is -hangsúlyozta Dr. Csizek Tibor Székesfehérvár rendőrkapitánya.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy idén is növeli a város a közterület felügyelők számát, amit néhány éven belül szeretne megduplázni az önkormányzat.
A cél, hogy ne legyenek szabálytalanul parkoló autók, ne rongálják a játszótereket, a padokat, szemeteseket ne szedjék szét és a kutyatartók is vegyék figyelembe a rájuk vonatkozó szabályokat. Ezek mind olyan gondok, amivel nap, mint nap meg lehet zavarni egy városrész nyugalmát. Az akciók keretében a helyben élő lakosság problémáit kezelik: ellenőrizik kiemelten a parkolást, különös tekintettel a mozgássérülteknek fenntartott parkolóhelyeket.