-
Közmeghallgatás a szélerőművekről
Székesfehérvár polgármestere csütörtökön közösségi oldalán írt bejegyzésében hívta fel a figyelmet, hogy nem kapott meghívást arra az online fórumra, amelyet a szélerőművek fejlesztésének témájában tartott Csiszár Béla, a Fejér 1-es körzet, így Székesfehérvár országgyűlési képviselője. Dr. Cser-Palkovics András mai, pénteki bejegyzésében arról tájékoztatott, hogy Csiszár Béla felhívta és találkozót kért tőle a témában.
2026.08.28. -
Négy testvérvárosunk ünnepelt
Szép hagyomány, hogy a Királyi Napok idején Székesfehérvárral együtt ünnepelnek városunk testvérvárosainak képviselői is. Idén négy testvérvárosunkból, Gyulafehérvárról, Kranjból, Schwäbisch Gmündből és Szabadkáról érkezett delegáció, hogy részese legyen a Szent István ünnepéhez kapcsolódó összművészeti fesztiválnak.
2026.08.27. -
Könyvkölcsönző automata
A tesztidőszak után augusztus 24-e óta élesben működik a Vörösmarty Mihály Könyvtár könyvkölcsönző automatája a székesfehérvári autóbusz-állomáson. A szerkezet egy csomagküldő automatához hasonlóan működik.
2026.08.28. -
Öt kegyhely - Egy édesanya
Bodajkon, a kegyhely főbúcsúján, szeptember 12-én idén először hívják össze a Székesfehérvári Egyházmegye öt kiemelt zarándokhelyének képviselőit.
2026.08.28.
Az év végéig elkészülhet az új bekötőút Börgöndpusztára
A börgöndi bekötőút megépítésével kapcsolatos fejleményekről számolt ma be Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere és Dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 16. sz. választókörzet önkormányzati képviselője. A napokban kapták meg ugyanis a Magyar Közút Kht. értesítését, miszerint a társaság a 62-es főútról Börgöndpuszta felé vezető út átépítéséhez szükséges költségek felét biztosítja.
2009.02.19. 14:52 |
A börgöndi bekötőút megépítésével kapcsolatos fejleményekről számolt ma be Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere és Dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 16. sz. választókörzet önkormányzati képviselője. A napokban kapták meg ugyanis a Magyar Közút Kht. értesítését, miszerint a társaság a 62-es főútról Börgöndpuszta felé vezető út átépítéséhez szükséges költségek felét biztosítja.A 62-es főútról való lehajtás Börgöndpuszta felé már régóta nagy probléma. Ennek megoldására Dr. Dienesné Fluck Györgyi a repülőtér kapcsán létrejött munkabizottságban azt kezdeményezte, hogy az Alba Airport az útszakasz átépítésével kárpótolja a börgöndieket. Ehhez 20 millió forint támogatást adnak, az önkormányzat pedig ugyanekkora összeget tesz a beruházáshoz. A fennmaradó 40 milliót a Magyar Közút Kht-tól, az útszakasz kezelőjétől igényelték. Ezt a napokban érkezett értesítés szerint biztosítani fogja a társaság- emelte ki Warvasovszky Tihamér.
Így a tervek szerint a 800 méter hosszú új bekötőút csapadékvíz elvezetőkkel együtt legkésőbb év végére elkészülhet.