-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
"Az én Finnországom" - pályázat székesfehérvári általános iskolásoknak
2008.09.11. 03:58 |
Székesfehérváron járt szerdán délelőtt Finnország magyarországi nagykövete. Jari Vilén az István Király Általános Iskolában tett látogatást és itt ismertette „Az én Finnországom” pályázatot, melyet felső tagozatos általános iskolásoknak hirdetett a nagykövetség.
KÉPGALÉRIA az eseményről ITT!

A Finn Nagykövetség pályázatot hirdet Székesfehérvár felső tagozatos általános iskolásainak. A fogalmazás témája „Az én Finnországom”, mely szólhat saját élményekről, ábrándokról Finnországgal vagy a finnséggel kapcsolatban - mondta Jari Vilén Finnország magyarországi nagykövete. "Ez egy jó módszer arra, hogy megismertessük és közelebb hozzuk Finnországot a fiatalokhoz. Nagyon örülök annak, hogy sok finn város jelentkezett már, hogy biztosítsa a nyereményutat a pályázaton győztes diáknak. A székesfehérvári győztes Kemibe utazhat majd az év végén, ahol ekkor rengeteg túristalátványosság fogadja a látogatót"
Az István Király Általános Iskolának már 11 éve van kapcsolata Kemiben egy általános iskolával. Többször utaztak már egymáshoz, így minden valószínűség szerint sok iskolás ír majd fogalmazást ebből az intézményből - mondta Bajzek Zsolt az István Király Általános Iskola igazgatója. A finn nagykövetet Viniczai Tibor alpolgáremster is köszöntötte az iskolában.
Az „Én Finnországom” fogalmazás külalakja szabadon választható, a pályamunkákat pedig október 12-ig kell postára adni a Finn Nagykövetségre a 1118 Budapest Kelenhegyi út 16/a címre.

KÉPGALÉRIA az eseményről ITT!

A Finn Nagykövetség pályázatot hirdet Székesfehérvár felső tagozatos általános iskolásainak. A fogalmazás témája „Az én Finnországom”, mely szólhat saját élményekről, ábrándokról Finnországgal vagy a finnséggel kapcsolatban - mondta Jari Vilén Finnország magyarországi nagykövete. "Ez egy jó módszer arra, hogy megismertessük és közelebb hozzuk Finnországot a fiatalokhoz. Nagyon örülök annak, hogy sok finn város jelentkezett már, hogy biztosítsa a nyereményutat a pályázaton győztes diáknak. A székesfehérvári győztes Kemibe utazhat majd az év végén, ahol ekkor rengeteg túristalátványosság fogadja a látogatót"
Az István Király Általános Iskolának már 11 éve van kapcsolata Kemiben egy általános iskolával. Többször utaztak már egymáshoz, így minden valószínűség szerint sok iskolás ír majd fogalmazást ebből az intézményből - mondta Bajzek Zsolt az István Király Általános Iskola igazgatója. A finn nagykövetet Viniczai Tibor alpolgáremster is köszöntötte az iskolában.
Az „Én Finnországom” fogalmazás külalakja szabadon választható, a pályamunkákat pedig október 12-ig kell postára adni a Finn Nagykövetségre a 1118 Budapest Kelenhegyi út 16/a címre.
