Az első félidőben eldöntötte az Alba Fehérvár KC

2017. november 17-e után nyert ismét bajnoki mérkőzésen az Alba Fehérvár KC. Deli Rita együttese nagyon simán, magabiztosan Nascimento tizennégy találatával 37-25-re verte az újonc Kecskemétet.

2018.03.03. 18:57 |

Kicsit nyögvenyelősen indult hazai szempontból az Alba Fehérvár KC – Kecskemét mérkőzés: a 13. percben 5-5 állt az eredményjelzőn. Ezután azonban jött egy 7-0-s roham, egymásutáni öt indításgóllal alaposan ellépett a hazai gárda. Ekkor a két szélső, Alaexandra do Nascimento és Pelczéder Orsolya kapta a jobbnál jobb indításokat, és értékesítette a helyzeteit. Már a szünet előtt tíz fölé nőtt a különbség, harminc perc után 20-9-re vezetett az Alba Fehérvár KC.

Ezek után a második félidő formalitássá vált, Deli Rita pedig élt is a lehetőséggel, a kezdő Boldizsár Bianka mellett pályára küldte két saját-nevelésű, fiatal játékosát, Hudra Enikőt és Utasi Lindát. Előbbi két gólt tett hozzá a fehérváriak által lőtt 37-hez, a Kecskemét végül lelkes játékkal 25-ig jutottak.

Alba Fehérvár KC – Kecskemét 37-25 (20-9)

Fehérvár: Herr, Mistina, Gabina Lima (kapusok) – Májer 2, Zsilinszkájtye, Lavko, Mendy, Gorsenyina 6, Pelczéder 5, Gjorgjijevska 5, Boldizsár 2, Mayer 1, Nascimento 14(2), Temes, Hudra 2(1), Utasi.