Az elkerűlő út III. üteme is benne van a 8-as főút felújításában - elindult az engedélyezési eljárás

 Európai uniós támogatással valósulhat meg a 8-as főút Székesfehérvár-Veszprém közötti szakaszának fejlesztése. Az előkészületek már folynak, a kivitelezési munkák két éven belül kezdődnek meg - közölte a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. A projekt keretében elkészül a Székesfehérvárt elkerülő út harmadik szakasza, megépül a Várpalotát kikerülő út, továbbá felújítják az országos főutat Várpalota és Veszprém között.
2010.11.30. 14:06 |
 Európai uniós támogatással valósulhat meg a 8-as főút Székesfehérvár-Veszprém közötti szakaszának fejlesztése. Az előkészületek már folynak, a kivitelezési munkák két éven belül kezdődnek meg - közölte a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. A fejlesztés eredményeként a két megyeszékhely között biztonságosabb lesz, s felgyorsul a közlekedés, az út menti települések pedig mentesülnek a jelentős mértékű átmenő forgalomtól.
 
 
 
 
 A projekt keretében elkészül a Székesfehérvárt elkerülő út harmadik szakasza, megépül a Várpalotát kikerülő út, továbbá felújítják az országos főutat Várpalota és Veszprém között, ahol több veszélyes csomópont, valamint elhasználódott útburkolat nehezíti a közlekedést. A Székesfehérvárt elkerülő nyugati gyűrű harmadik, 7,04 kilométeres szakasza a jelenlegi elképzelések szerint a 8-as főút része lesz. Az engedélyezési terv - a BO-CI konzorcium munkájaként - már elkészült, s elindult az engedélyezési eljárás. A Várpalotát elkerülő, mintegy 8 kilométeres útszakasz tervei már készen vannak, de az engedélyezési eljárást felfüggesztették, mivel a nyomvonal érinti a várpalotai szeméttelep területét. A környezetvédelmi hatóság pedig csak azt követően járul hozzá a beruházáshoz, miután elkészült a telep rekultivációjának a terve.
 
 A NIF szerint az elkerülő út építési engedélyének kiadása az idei év végéig történhet meg, az építés pedig az időjárástól függően, 2012 végén, 2013 elején kezdődhet meg, s három év alatt fejeződhet be. A fejlesztés során fizikai elválasztó sávval szélesítik a főút Várpalota Veszprém közötti, kétszer két sávos, kettős záróvonallal ellátott szakaszát, s 11,5 tonna teherbírásúvá építik át. Továbbá több külön szintű csomópontot is kialakítanak. A forgalmas kelet-nyugat irányú főút Székesfehérvár-Veszprém közötti szakaszának fejlesztése a Közlekedési Operatív Program (KÖZOP) keretében valósul meg. A projekt előkészítésére 4,35 milliárd forint áll rendelkezésre, amelynek 85 százaléka európai uniós, a többi hazai forrásból biztosított.

Városfejlesztés

  1. Újabb erdőtelepítés

    3,5 hektáros területtel bővül a Székesfehérvárt délnyugat felől körbeölelő erdőtömb láncolat, amelynek „Fehérvár Tüdejeként” nemcsak a levegő és a talaj szennyezettségének kiszűrésében, hanem a klíma alakításában is kiemelt szerepe van. Az Alsóvárosi Pihenőpark melletti területen a hétvégén fejezik be a Vadex Mezőföldi Zrt. szakemberei a 21 ezer facsemete ültetését.

    2025.12.05.
  2. Jövő hét elejére elkészülnek

    Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Már csak néhány felfestés hiányzik, amelyekkel – az időjárás függvényében - várhatóan e hét végére, vagy a jövő hét elejére végez a kivitelező.

    2025.12.04.
  3. Elkészült a járdafelújítás

    Már a megújult járdaburkolaton közlekedhetnek a gyalogosok a Józsa Attila utca páros oldalán is. A város egyik legszélesebb sétányának felújítása szeptember közepén kezdődött és be is fejeződött. A beruházást teljes egészében önkormányzati forrásból finanszírozták – hangzott el a sajtónyilvános helyszíni bejáráson.

    2025.11.12.
  4. Elkészült a felújítás

    Spányi Antal megyés püspök áldotta meg pénteken délelőtt a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda csodálatosan megújult és kibővült Megyeház utcai épületegyüttesét. Az ünnepi alkalmon megemlékeztek az intézmény fennállásának 30. születésnapjáról is.

    2025.11.07.