Augusztus végéig folytatódnak a fáklyás és panorámabuszos városnézések Székesfehérváron

Bár a Székesfehérvári Királyi Napok nagyszabású programsorozata véget ért, a nyár tartogat még izgalmas és érdekes kikapcsolódási lehetőségeket. Augusztus végéig minden pénteken fáklyás városnézésen vehetünk részt, míg szombatonként a felújított Ikarus panorámabuszon ülve ismerhetjük meg a várost.
2025.08.21. 08:50 |
Augusztus végéig folytatódnak a fáklyás és panorámabuszos városnézések Székesfehérváron
Titkos túra – fáklyás városnézések

A titokzatos felfedező séták augusztus 29-ig minden pénteken 21 órakor indulnak a Tourinform Irodától. A résztvevők fáklyákkal világítják meg az utat a várfalak tövében és az eldugott, kis utcák macskakövein, hogy az éj sötét leple alatt felfedezzék Székesfehérvár titkait, értékeit.

A program minimum 10 fő jelentkezése esetén indul. Részévteli díj 2500 Ft/fő.

Élvezd a városnézést a panorámabuszon!

Székesfehérvár kedvencével, a felújított Ikarus panorámabusszal augusztus 29-ig kelhetünk útra, a kirándulás szombatonként 16.30-kor és 17.30-kor a Piac téri buszpályaudvar helyi járatos megállóhelyéről indul. A túra útvonala: Palotai út – Mészöly Géza u. – Zichy-liget – Dózsa György út – Szekfű Gyula u. - Berényi út – Bory-vár – Budai út – Palotai út.

A helyfoglalás érkezési sorrendben történik, kedvezőtlen időjárás esetén a busz nem indul. A program minimum 15 fő jelentkezése esetén indul. A részvételi díj felnőtteknek 2500 Ft/fő, diákoknak és nyugdíjasoknak 1500 Ft/fő, 3 év alatti gyermek részére ölben ülve ingyenes. Az ár tartalmazza az idegenvezetés és a busz díját is.

A programokról további információ kérhető az alábbi elérhetőségeken:

Személyesen a Tourinform Irodában (Oskola u. 2-4. - Hiemer-ház), vagy a 06 22/537-261-es telefonszámon.

Fehérvári színes

  1. Közös bringázás

    Bringázásra és egy finom kávéra hív a Dawnbreakers Cycling Club és a Szentjánosbogár Specialty Kávékert. A közös tekerés augusztus 8-án, szombaton reggel 8.00 órakor indul a Liszt Ferenc utcai vendéglátóhelytől, az ingyenes programhoz bármilyen kerékpárral lehet csatlakozni.

    2026.08.07.
  2. Sajnos az eredmény egyértelmű

    A hosszan tartó csapadékhiány hatásait már nemcsak a kiszáradt növényzeten, hanem a talaj állapotán is egyértelműen mérni lehet. A Városgondnokság szakemberei talajnedvesség-mérő műszerrel vizsgálták meg Székesfehérvár több parkjának és zöldterületének talaját, hogy pontos képet kapjanak a jelenlegi helyzetről.

    2026.08.07.
  3. Irány a vadszeder

    A nagy hőség miatt az előző héten elhalasztott nadapi Herbarius-túrát vasárnap pótolják. A szervezők augusztus 9-én várnak mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével. A túra Nadapról indul, a részvételhez ezúttal is előzetes bejelentkezést kérnek a szokásos elérhetőségeken.

    2026.08.06.
  4. Echo Nyári Akadémia

    Az idén tizedik évfordulóját ünneplő, augusztus 9-15-e között megrendezett Echo Nyári Akadémia továbbra is sokkal többet kínál, mint egy hagyományos zenei mesterkurzus. A családias légkörnek, az intenzív művészi programnak és a különleges környezetben történő elvonulásnak köszönhetően az Akadémia egyedülálló találkozási pontja a művésztanároknak, a fiatal zenészeknek és a közönségnek.

    2026.08.06.