Átgázolt a Capitals a Fehérváron, tizenegy gólt kapott a Volán

Nagy zakóba szaladt bele hazai pályán a Hydro Fehérvár AV19. A Vienna Capitals a második harmadban különösen kíméletlen volt, és már akkor lerendezte a meccset. De még a harmadikban is tovább növelte demoralizáló előnyét, kíméletlen fórkihasználással végül majdnem tucatnyi gólt ütött a Volánnak.
2021.02.19. 22:00 |

Eddig az volt a jellemző, hogy az ellenfelek többet lőttek kapura, a Volán pedig (általában) több gólt ütött - hát most kiszakadt a gólzsák az aktuális riválisnál... Nem volt jellemző a fehérváriakra, hogy sok gólt kapjanak, a Capitals azonban már az első harmadban háromig jutott. Ráadásul úgy, hogy a vezetést Petan révén még a Volán szerezte meg, de csak negyven másodpercig tartotta. A második harmad tehát 1-3-ról indult, és mire eltelt belőle három és fél perc, már 1-6 volt. Valójában két perc sem kellett a bécsieknek, hogy hármat üssenek, ezzel végleg le is rendezték a meccset. Jellemző, hogy amikor az ötödik vendéggól után kapust cserélt Antti Karhula, a frissen érkező Gyenes Dávidot tizenkilenc másodperc alatt felavatták...

Nem álltak meg itt, Kuralt, majd Kähkönen szépítésére is válaszoltak, a játékrész végén már nyolc gólnál jártak. A Volán még a szezon legelső (!) meccsén, Grazban kapott hatot, azóta negyven mecsen ötnél többet egyszer sem - reméljük, ezzel a találkozóval le is tudtuk a kivételt erősítő szabályt, ami a védekezés hatékonyságát illeti. A Capitals alaposan kiélvezte győzelmét, a harmadik harmadban három emberelőnyös góllal tovább forgatta a kést a sebben, és ezekre már válasz sem jött. Ezzel együtt ezért a sikerért is csak három pont jár, a Volánnak pedig még lesz lehetősége javítani és tartani a play-offban hazai pályát érő pozícióját. Persze senki nem mondja, hogy könnyű lesz ezek után vasárnap Salzburgban játszani...

Hydro Fehérvár AV19 - Vienna Capitals 3-11 (1-3, 2-5, 0-3)