-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Átalakul a Polgármesteri Hivatal - elfogadták az új SZMSZ-t a városatyák
A rendkívüli közgyűlés csütörtökön reggel három napirendi pontot tárgyalt. Elfogadták a Polgármesteri Hivatal új Szervezeti és Működési Szabályzatát, tárgyaltak a Székesfehérvár, Pákozd, Pátka, Seregélyes csatornaépítés közbeszerzési szabályzatáról és zárt ülésen választották ki az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok hűtéstechnikai rendszerének kivitelezőjét. A közgyűlés elején a városatyák egyperces néma főhajtással emlékeztek a napokban elhunyt Somorjai Ferenc zenetanár-karnagyra.
2009.06.18. 09:17 |
A rendkívüli közgyűlés csütörtökön reggel három napirendi pontot tárgyalt. Elfogadták a Polgármesteri Hivatal új Szervezeti és Működési Szabályzatát, tárgyaltak a Székesfehérvár, Pákozd, Pátka, Seregélyes csatornaépítés közbeszerzési szabályzatáról és zárt ülésen választották ki az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok hűtéstechnikai rendszerének kivitelezőjét. A közgyűlés elején a városatyák egyperces néma főhajtással emlékeztek a napokban elhunyt Somorjai Ferenc zenetanár-karnagyra.

Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló rendeletét módosították a képviselők. A cél, hogy gyorsabb és átláthatóbb legyen az ügyintézés, illetve a politika ne tudjon beleszólni a hivatali munkába. A politikusok a jegyzőn, az aljegyzőn és a főosztályokon keresztül tartják majd a kapcsolatot a Polgármesteri Hivatallal. Hat főosztály alakul, így létrejön a Jogi-, a Hatósági-, a Városüzemeltetési-, a Humán-, a Városfejlesztési- és a Gazdálkodási és Gazdasági főosztály. A Polgármesteri Hivatal munkáját a jegyző és az aljegyző irányítja majd. Megtörténtek az egyeztetések és a tárgyalások a szakszervezetekkel is. A Polgármesteri Hivatalban kevesebb vezető beosztás lesz az új sruktúrában.
A képviselők elfogadták a „Székesfehérvár Megyei Jogú Város és térsége (Pákozd, Pátka, Seregélyes) szennyvízcsatorna hálózatok bővítése” közbeszerzési szabályzatát is, így hamarosan elindulhat a közbeszerzési eljárás kiírása. A projektben résztvevő önkormányzatok mindegyike elfogadta a társulás által kidolgozott szabályzatot.
Zárt ülésen a képviselők kiválasztották azt a vállalkozót, aki az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok hűtéstechnikai rendszerét újítja fel. A munkával gyorsan kell végeznie a kivitelezőnek, ugyanis nyár végén már használnia kell az Alba Volán 19 jégkorong csapatnak a csarnokot.
Zárt ülésen a képviselők kiválasztották azt a vállalkozót, aki az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok hűtéstechnikai rendszerét újítja fel. A munkával gyorsan kell végeznie a kivitelezőnek, ugyanis nyár végén már használnia kell az Alba Volán 19 jégkorong csapatnak a csarnokot.
Dr. Cser-Palkovics András a Fidesz frakcióvezetője a közgyűlés után tartott sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy a Polgármesteri Hivatal a jegyző irányítása alatt áll, akit egyhangúan megszavazott a képviselőtestület. Kiemelte, hogy olcsóbb lesz a hivatal működése és minőségibb munkát fognak majd végezni, amit hamarosan a fehérváriak is érzékelhetnek.
Knizse Gyula az MSZP frkcióvezető-helyettese elmondta, hogy támogatták a bevezetendő struktúrát, amit a város új jegyzője dolgozott ki. A Sportiroda működésével kapcsolatban kiemelte, hogy további egyeztetések szükségesek még. Mint mondta bíznak abban,hogy jó lesz az új struktúra és a változást remélhetőleg a fehérváriak hamarosan tapasztalják.