-
Megnyílt a Rajzos
A Juhász Gyula utca 2. szám alatt, a korábbi farmerbolt helyén hivatalosan is megnyílt Székesfehérvár legújabb kultúrkávézója. A Rajzos fantázianevű kávézó és bár élőzenével, beatbox-szal, improvizációs színházzal, könyvbemutatókkal, felolvasóestekkel és számos más kulturális programmal várja majd vendégeit.
2026.03.13. -
Drónverseny középiskolásoknak
A résztvevő csapatok négy hónapnyi felkészülése és gyakorlása után a pénteki elődöntővel megkezdődött az ország első középiskolai drónversenye. Az Alcoa Keréktermék Gyár és az Alba Innovár Digitális Élményközpont által szervezett különleges versenyen komoly izgalmak várták a résztvevő középiskolásokat.
2026.03.13. -
Új köztéri óra a Belvárosban
Új köztéri alkotással gazdagodott Székesfehérvár Belvárosa. Pénteken délután avatták fel azt a köztéri órát, amelyet Kovács András órásmester Ecsedi Mária képzőművésszel és Diós Tibor kovácsmesterrel közösen készített. A Fő utcán, a Vörösmarty Színház mellett álló míves szerkezet mostantól éjjel-nappal jól láthatóan mutatja a pontos időt.
2026.03.13. -
1848 méter futás
Immár harmadik alkalommal rendezték meg a történelmi váltófutást a Bugát Pál Technikum szervezésében. Az 1848 méteres távot hatfős váltócsapatokkal teljesítették az iskolák a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központ rekortán pályáján. Az első helyet a fiúknál és a lányoknál is a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikum csapata szerezte meg.
2026.03.13.
Aszalvölgyi piknik szombaton a Túrózsáki úton sportos programokkal
Az egészség és a sport áll az Aszalvölgyi piknik középpontjában.
Délután kettőkor aerobik edzéssel indul a mozgás a Túrózsáki úti szabadidőpark és sétányon, amit az anya-lánya jógával lehet folytatni három órától, négykor pedig az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Junior csoportja hívja táncba a jelenlévőket. A sok mozgás után kellemesen elfáradva telepedhetnek a gyerekek és családjaik a színpad elé, ahol fél öttől a Batyu Színház Mesemalac című előadása látható. Az est zárásaként, mintegy levezető mozgásként, fél hattól felszabadultan lehet táncolni – ehhez a zenét DJ Kátai szolgáltatja majd.
Program:
14.00 Aerobik edzés Czéczei Zitával
15.00 Anya-lánya jóga Stewart Melindával
16.00 Táncolj velünk! – az ARTE ARAMI Junior csoportjával
16.30 Mesemalac – a Batyu Színház előadása
17.30–19.00 DJ Kátai
Egész délután: bevezetés a kineziológiai tapaszok használatába Rusznák Renivel, személyi edzés és tanácsadás a street workout pályán a CosmoSport edzőjével, akadálypálya, babajátszó, klasszikus légvár