-
Boggie Christmas koncert
Különleges karácsonyi koncertélményre várja a zeneszeretőket Boggie, aki a legismertebb ünnepi dallamok mellett saját dalaiból is hoz egy csokrot a december 20-i fehérvári fellépésére.
2025.12.17. -
Mézeskalácsos táncos est szépkorúaknak
A régi szép idők dallamai várják a Felsővárosi Közösségi Házban december 20-án rendezendő táncos est résztvevőit. A szépkorúaknak szervezett eseményre minden táncoslábút várnak a szervezők!
2025.12.17. -
A Frim Jakab otthon karácsonya
Szerdán délelőtt karácsonyi műsorral kedveskedtek családtagjaiknak a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon dolgozói és ellátottjai, akik a szívet melengető verses, zenés és táncos műsor után a saját maguk által készített ajándékokkal lepték meg vendégeiket.
2025.12.17. -
Élmény a legkisebbeknek!
December 20-án szombaton 10 órától a Kezeslábas Társulat varázslatos előadása elhozza a bábok, a zene, a mondókák és a színház mesés világát! Kutyus, cicus és sok más kedves állat kel életre a szemünk előtt.
2025.12.17.
A. Ramirez: Kreol mise című műve csendült fel vasárnap este az Öreghegyi templomban
A koncerten közreműködött a Pesterzsébeti Református Énekkar, Takaró Mihály vezényletével, valamint a Pesterzsébeti Városi Vegyeskar, Pálffi Krisztina vezényletével.
Szólót énelelt Csapó József, Takaró Márk. Az egyesített énekkarokat és zenekart Lakner Tamás, Liszt-díjas karnagy vezényelte.
Ariel Ramirez 1921-ben született az argentín Santa Fé városában. 1950-ben Európába jött, hogy a bécsi egyetemen Közép-Európa folklórjával foglalkozzon. A Kreol mise című darabját 1963-64-ben írta.
Ramirez a Kreol Misével bebizonyította, hogy a vallásos tartalom és a népszerű, közérthető forma egymástól nem idegen.