-
Halünnep 11. alkalommal
Idén is várja a vendégeket a Palotavárosi tavaknál a város egyik legnépszerűbb gasztronómiai eseménye, a Fehérvári Halünnep. A főzőversenyt, színpadi és családi programokat kínáló eseményt május 9-én, szombaton rendezik meg.
2026.05.03. -
Floralia Gorsiumban
Az ókori Róma egyik leglátványosabb, Flóra istennő tiszteletére rendezett pompás ünnepsége elevenedik meg idén is Gorsiumban. Május 2-án és 3-án Septimius Severus császár is megérkezik az ókori városba, ahol lázongó keltákkal és látványos harci ütközetekkel is találkozhatnak az érdeklődők.
2026.05.01. -
Öko Majális a Sóstón
A Sóstó Látogatóközpontban idén is színes programokkal készültek az Öko Majálisra: kézműves foglalkozások, színvonalas standok, állatbemutató, családi mesefoglalkozások, valamint ökojátszótér várta a családokat. Polgármesteri Elismerő Emlékérmet és a Sóstó–Homokbánya Természetvédelmi Terület tiszteletbeli fotósa címet vehetett át Babos Rita.
2026.05.01. -
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01.
Apró csodák a Zichy ligetben – pénteken lesz a Mesés Kiskertek kertépítő verseny
Idén is a Pünkösdi Virágálom megnyitója előtt rendezik meg a Mesés Kiskertek népszerű kertépítő versenyt.
A program Székesfehérvár Önkormányzata és a Városgondnokság közös szervezésében valósul meg június 6-án, pénteken 16 órai kezdettel a Zichy ligetben. Idén 15 városi óvoda vesz részt a kertépítésben.
Deák Lajosné önkormányzati képviselő hangsúlyozta, nagyon fontos az ökotudatos, környezettudatos életmód, hiszen számos óvoda, iskola ökointézményként működik. A verseny jó alkalmat ad arra, hogy az óvodák megmutassák, milyen a saját szemléletük, mit tanulnak náluk a gyerekek. Az intézmények egész évben készülnek erre a programra, újrahasznosított termékekből gyártanak díszelemeket, melyeket beépítenek a kertekbe. Nagyon fontos, hogy a rendelkezésre álló időkeretben a gyerekek tudjanak együtt dolgozni, gondolkodni és segíteni egymást. A kiskertek idén is két hétig lesznek láthatóak a Zichy ligetben, majd elbontás után újjáépítik azokat az óvodaudvarokon, azok további megszépítésére.
A Városgondnokság évek óta szervezi a rendezvényt és biztosítja annak technikai hátterét, a kiskertek fakereteit és a földet. Hahn-Poszmik Réka, a Kertészeti divízió vezetőhelyettese arról tájékoztatott, hogy a verseny 16 órakor kezdődik, az óvodák 15 órától elkezdhetik a bepakolást a területre. Nagyon fontos, hogy a liget mellett hosszasan nem, csak a bepakolás idején lehet parkolni. A verseny idején a szülők nem mehetnek be a kordonok mögé, és az óvónők is csak szóban instruálhatják, biztathatják a gyerekeket. 15 intézményből 230 kisgyermek vesz részt idén a rendezvényen.
Homoki László, a Városgondnokság Kertészeti divíziójának vezetője kiemelte, hogy már hatodik éve szervezik a versenyt és adják annak technikai hátterét. Nagyon fontos ez a környezeti nevelés szempontjából, mert a gyerekek ebben a szemléletben fognak felnőni.
A Mesés Kiskertek versenyen minden csoport részére jár egy-egy ajándék torta és emléklap. Az I., II. és III. helyezett kupát kap, valamint az I. helyezett csoport minden tagját egy pólóval is jutalmazzák.
Program:
16:00-17:00 óra - a kiskert beültetése
17:00-18:00 óra - torta és emléklap kiosztása
18:00 óra - eredményhirdetés
Mindenkit szeretettel várnak pénteken délután a versenyre, vagy az elkövetkező két hétben, hogy a Zichy ligetben megcsodálja a gyermekek által kialakított, mesés kiskerteket.