-
Elkészült a nyári beültetés
A Virágóra beültetésénél fő szempont volt idén is, hogy ne csak az órakereten belül, hanem az azon kívüli területen is, amennyire csak lehetséges, egy nagy virágtengert alakítsanak ki. Ehhez ötezer darabvirágpalántát ültettek el hétfőn és kedden a kertészek.
2026.05.05. -
Nagyok a Kicsikért!
Tizedik alkalommal rendezik meg a Nagyok a Kicsikért Jótékonysági Fesztivált. Május 9-én, szombaton egész nap ingyenes koncertekkel, sport- és gyermekprogramokkal várnak mindenkit a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban. A helyszínen befolyt összeget a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítványnak ajánlják fel.
2026.05.04. -
Aszály miatt aggódik az agrárium
Riasztóan alacsony a talaj víztartalma. Ökológiai katasztrófát nem, de súlyos károkat okozhat az a súlyos aszály, ami az egész országot érinti.
2026.05.05. -
Új időszámítás kezdődött
Tovább folytatódott a Tarsoly Ifjúságért Egyesület Európa Klubja. Az érdeklődőknek ez alkalommal Tóth Zoltán választási és közigazgatási szakértő tartott érdekes előadást.
2026.05.05.
Állampolgári Részvétel Hete és Autómentes nap - kiemelt események a civil étlapon
Civil rendezvények, események sokasága várja az érdeklődőket Székesfehérváron szeptemberben és októberben. A kiemelt események között szerepel a Kulturális Örökség Napjai, az Állampolgári Részvétel Hete, az Európai Mobilitási Hét-Autómentes nap programjai, a Fejér Megyei Esélyegyenlőségi hónap és az október 1-jén megrendezésre kerülő Székesfehérvári Civil Nap rendezvényei is.
2011.09.14. 09:53 |
Civil rendezvények, események sokasága várja az érdeklődőket Székesfehérváron szeptemberben és októberben. A kiemelt események között szerepel a Kulturális Örökség Napjai, az Állampolgári Részvétel Hete, az Európai Mobilitási Hét-Autómentes nap programjai, a Fejér Megyei Esélyegyenlőségi hónap és az október 1-jén megrendezésre kerülő Székesfehérvári Civil Nap rendezvényei is.
A civil szervezeteknek és a helyi média képviselőinek szervezett fórumot a Civil Információs Pont. A sajtóreggelin a fehérvári és Fejér megyei civil szervezetek szeptember 15. és október 15. közötti programjait, nagyobb rendezvényeit ismertették. A következő hetekben kiemelt események sokaságát rendezik meg Székesfehérváron és környékén. Szeptember 19-től kerül sor az Állampolgári Részvétel Hetére, amelynek rendezvényei mindenki által érzékelhetően hívják fel a figyelmet a részvételi demokrácia fontosságára. A programban helyi, megyei és országos akciók, szakmai és civil találkozók, médiaesemények, nyilvános gyűlések szerepelnek.
Idén tizedik alkalommal rendezik meg az Európai Mobilitási Hét - Autómentes nap programsorozatot szeptember 16-tól. Többek között Flash Mob sportnapot tartanak a Köfém Sportpályán, trial biciklis akrobata bemutatót láthatnak az érdeklődők a Városház téren és szakmai konferenciát is rendeznek a Közlekedéstudományi Egyesület szervezésében. A szeptember 22-én megrendezésre kerülő Autómentes nap helyszíne ezúttal a Zichy liget lesz, ahol 10 órától 15 óráig zajlanak változatos programok. Lesz szuperbringa-kerékpározás és akadályverseny, a zenepavilonban pedig óvodásoknak és iskolásoknak rendeznek koncerteket.A fórumon - amelynek idén első alkalommal a Vörösmarty Színház adott helyet - több fehérvári civil szervezet is ismertette őszi rendezvényeit. Az Alba Régia Táncegyesület október 1-jén szüreti gyermekjátszót rendez a Malom utcai táncházban, a programok között szőlőpréselés, kukorica morzsolás és táncházi mulatság is szerepel. Folytatódik a Civil Centrum Alapítvány sikeres tréningsorozata a Fehérvári Civil Központban: a képzést civil szervezetek ügyintézői számára ajánlják. A háromnapos tréning alatt pénzügyi, jogi és számviteli rejtelmekben való alapvető jártasságot kaphatnak a résztvevők.