Alba Fehérvár KC: tízgólos vereség az érdi évzárón

Csak az elején tudta tartani a lépést a hazaiakkal az Alba Fehérvár KC Érden az esztendő utolsó bajnoki mérkőzésén. Szabó Edina együttese magabiztos játékkal tartotta otthon a két pontot.
Érd – Alba Fehérvár KC 35-25 (18-12)

2019.12.29. 17:17 |

Nem kezdett rosszul az Alba Fehérvár KC Érden, ahol az első percekben ugyan nem esett gól, aztán két és fél perc alatt nyolc is, igazságosan elosztva, A hetedik perc legelején 4-4-et mutatott az eredményjelző. A folytatásban aztán elsősorban remek lerohanásainak köszönhetően ellépett az Érd. Előbb csak három góllal, majd pedig ezt sikerült a szünetre megduplázni, 18-12 volt az állás fél óra után.

A második félidőben pedig csak egyre távolodtak a hazaik, tizenegy perccel az újrakezdést követően már tízzel állt jobban az Érd. Visszább kapaszkodott ezután Deli Rita rendkívül fiatal gárdája, de a végére visszaállította a tízgólos különbséget a házigazda. Az Alba Fehérvár KC 35-25-ös vereséggel búcsúzott 2019-től.