Alaposan visszavágott a Graz a Volánnak az EBEL pénteki játéknapján

A Fehérváron 4-1-re legyőzött közvetlen rivális, a Graz hazai jégen nem engedte újabb pontokhoz a Volánt, és a sok fehérvári kiállítást kihasználva magabiztosan győzött. Ezzel vissza is előzte a táblázaton a mieinket, akik vasárnap a Klagenfurt ellen, hazai pályán javíthatnak a vereség után.
2018.01.12. 22:26 |

A jegkorongblog.hu beszámolója a grazi találkozóról:

Pedig nem indult rosszul a mérkőzés a magyar csapat számára. Bár két grazi helyzettel kezdődött, magyar góllal folytatódott az első harmad. A 8. percben Toivonen kapus próbál megjátszani egy korongot a kapu mögött, de az Kocsishoz került. A finn kapus igyekezett volna a helyére, de a védője megakadályozta ebben, így Kocsis az üres kapuba tudott passzolni. Nemsokára jött az első fehérvári kiállítás – Manavian kapta bottal ütésért – és ebből az első grazi gól, amelyet Brophey jegyzett. Kiegyenlített meccset játszott a két csapat, enyhe grazi fölénnyel, amelyet a 16. percben Higgs váltott újabb gólra, a kapu mögül húzta előre a korongot, hogy aztán a kapuba pöckölje.

A 2-1 még kezelhető lett volna, ám a második harmad közepén egy perc alatt meccse került a pontszerzéstől a Fehérvár, amikor előbb Pirmann talált a kaput megkerülve Carruth hálójába, majd 57 másodperc múlva, Kóger kiállítása alatt Higgs újabb találatával lett 4-1. Kapust cserélt a Volán, Carruth ment, Rajna jött, de a kínoknak nem volt még vége. Palin kapuvasa után az ellentámadásnál ugyanő szabálytalankodott a kitörő Zusevics ellen, a büntetőt a sértett lőtte be. Kicsit több, mint másfél perccel a harmad vége előtt, egy kimaradt fehérvári emberelőny után megkaptuk a hatodikat is, a svéd Carlsson révén. A fehérvári szempontból rettenetes harmadot követően a harmadik játékrészre ismét egy kicsit összeszedettebb magyar csapat jött ki, amely próbálta menteni a menthetőt. A fáradozásokat az 51. perc koronázta sikerrel, Hári kiállítása véget ért, Manaviané épp elkezdődött, amikor Vincze talált be emberhátrányban egy bulit követően.

De sajnos alighogy kiegészült a csapat, ismét a graziak ünnepelhettek, Setzinger szólója kimaradt ugyan, de az érkező Zusevics jókor járt jó helyen, és értékesítette a kipattanót. Több gól már nem esett, 7-2-re nyert a Graz, és visszaelőzte a Fehérvárt. Szerencsére a többi mérkőzésen általában a mieinknek kedvező eredmények születtek, így a tabellán ugyan a 10. helyre esett vissza a Volán, de maradt az 5 pont hátrány a 6. helyezetthez képest. Még öt forduló van hátra az alapszakaszból, lehet még javítani, de ahhoz nem engedhető meg az a kiállíításcunami, amiben Grazban volt része a csapatnak.