Agility eszközök is vannak az új öreghegyi kutyafuttatóban

Elkészült a Béla út- Fiskális utca kereszteződésével szemközti zöldterületen kialakított új, 750 négyzetméteres, agility eszközökkel felszerelt kutyafuttatót. A beruházást örömmel fogadták a kutyatulajdonosok, akik kedvenceikkel együtt biztonságos körülmények között tölthetik itt a szabadidejüket.
2019.04.02. 15:59 |
Agility eszközök is vannak az új öreghegyi kutyafuttatóban

A kutyafuttatót egy 30X25 méteres füves terület bekerítésével alakították ki a Béla úti temető és a közeli iparterület között. Székesfehérváron ez az első olyan, önkormányzati beruházású kutyás terület, ahol agility akadályok – palló, lyukas fal és szlalompálya – szolgálják az állatok játékos tanítását, mozgását.

A kutyatartás, a sétáltatás szabályai – a paneles városrészekhez hasonlóan – a családi házas övezetekben is érvényesek, vagyis a gazdák az utcán nem engedhetik szabadon a kedvenceiket. Régi kívánság és igény volt a biztonságos, zárt futtató kialakítása, ahol a kutyák kedvükre szabadon mozoghatnak, futkározhatnak – hangsúlyozta Östör Annamária önkormányzati képviselő.

A Béla úti temetőnél és annak parkolójában működő térfigyelő kamerákkal elérik a kutyafuttató területét is, ami növeli a biztonságot. Erre azért van szükség, mert megdöbbentő módon vannak olyan személyek, akik a kutyafuttatókban igyekeznek megmérgezni az állatokat. A képviselő arra intett, hogy ezt senki ne tegye, mert a kutyák az ember legjobb barátai, társaságot biztosítanak, védenek, őriznek minket. A gyerekek is imádják a kutyákat, és megtanítható velük a felelősségvállalás.

Vadász-Király Edit, a Székesfehérvári Kegyeleti Központ vezetője arról beszélt, hogy a Béla úti temetőbe kutyát nem lehet bevinni, kivéve a vakvezető ebeket.

Szekeresné Kovács Ildikó, a Városgondnokság városkarbantartási vezetője hozzátette: a többi önkormányzati beruházású kutyafuttatóhoz hasonlóan a Béla útit is a Városgondnokság munkatársai kivitelezték. Az agility eszközök igen népszerűek, van rájuk igény, így elképzelhető, hogy az eddig elkészült futtatókba is elhelyeznek ilyen játékokat.

Városfejlesztés

  1. "Zöldebb" lesz a távhőszolgáltatás

    Mintegy 1500 lakás éves fűtésének megfelelő hőt termelő villanykazánokat és egy hatalmas hőtárolót telepít az E.ON Hungária Csoport Székesfehérvár távhőrendszerébe. A több mint 4 milliárd forint értékű beruházás célja, hogy a fosszilis alapú hőtermelést részben kiváltva támogassa Székesfehérvár zöldítését.

    2025.12.16.
  2. Nívódíjat kapott a MET Aréna

    Ünnepélyes kertek között, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének évzáró közgyűlésén adták át a 2025. évi Építőipari Nívódíjakat. A szakmai bizottság döntése nyomán a székesfehérvári MET Aréna Középület/sport és szabadidős építmény kategóriában lett Építőipari Nívódíjas. 

    2025.12.10.
  3. Új seprőgép a város tisztaságáért

    Az új, többsávos utak tisztítására is alkalmas járművel együtt már négy seprőgép dolgozik azon, hogy Székesfehérvár közútjai, terei, járdái tiszták és biztonságosak legyenek. A flottát hat gépkezelő üzemelteti többműszakos rendben, akik több mint 300 kilométernyi utat tisztítanak folyamatosan a városban. Az eszközt hétfőn adták át a Városgondnokságon.

    2025.12.08.
  4. Újabb erdőtelepítés

    3,5 hektáros területtel bővül a Székesfehérvárt délnyugat felől körbeölelő erdőtömb láncolat, amelynek „Fehérvár Tüdejeként” nemcsak a levegő és a talaj szennyezettségének kiszűrésében, hanem a klíma alakításában is kiemelt szerepe van. Az Alsóvárosi Pihenőpark melletti területen a hétvégén fejezik be a Vadex Mezőföldi Zrt. szakemberei a 21 ezer facsemete ültetését.

    2025.12.05.