-
Családi délután Maroshegyen
Június 13-án, szombaton kalandtúrával, igei alkalommal, kézművességgel színesített, közös családi piknikre várják a híveket és az érdeklődőket a Maroshegyi Református Imaházban.
2026.06.11. -
Nyitott osztályterem és tanösvény
A „nyitott osztályterem” és a tanösvény nyomvonala a Velencei-tó és a Velencei-hegység festői látványába illeszkedve különleges lehetőséget kínál a térség természeti szépségeivel való találkozásra, növény- és állatvilágának megismerésére, segíthet megérteni a természetes vizek megóvásának jelnetőségét és mindezekkel a figyelmet a fenntarthatóság létfontosságú alapgondolatára irányítani.
2026.06.11. -
Virágba borult a Rózsa liget
A néhány éve felújított Rózsa ligetben idén már teljes pompájukban láthatók az újonnan telepített rózsák. A növények harmadik vegetációs időszakukat töltik és mostanra látványos, színes virágszőnyeget alkotnak az ágyásokban.
2026.06.11. -
Sztárépítészek Fehérváron
Sztárépítészek Fehérváron címmel ismét megszervezi városismereti programját a Tourinform Iroda. A június 13-i, szombati esemény 15.00 órakor a Vörösmarty térről indul. A résztvevők a 19. század legnagyobb magyar építésze, Ybl Miklós nyomába erednek és kevésbé ismert, izgalmas történeteket hallhatnak vele kapcsolatban. A programra előzetes bejelentkezés szüksége.
2026.06.11.
Advent első gyertyája és a Városház tér új díszvilágítása is felragyogott Fehérváron
Szó szerint egy tűt sem lehetett volna leejteni a Városház téren vasárnap este: a gyülekezők izgatottan várták, hogy kinyíljon az adventi kalendáriumnak „öltözött” Városháza első ablaka, ahol Szikora János, a Vörösmarty Színház igazgatója olvasta fel Fekete István Roráte című novelláját.
A Városháza ablakai közül ezen a vasárnapon csak egyetlen, a december 1-jét jelképező ablak pompázott színesben, de ahogy minden nap kinyílik mostantól egy-egy új ablak karácsonyhoz közeledve, úgy öltözik majd színesbe a hatalmas adventi naptár.
A város adventi színpadán Spányi Antal megyéspüspök és dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a székesfehérváriakat. „Ránk köszöntött a várakozás, a készület ideje. Várakozunk, hogy jöjjön el az a csodálatos szenteste, amikor az otthonokban a karácsonyfák fényei felgyulladnak, s amikor a szívekben a szeretet fénye világít. Várjuk, hogy úgy jussunk el karácsony szent ünnepéhez, hogy megtisztultunk lelkileg, a bűnbánattal megújítottuk a szeretetünket, s oda fogunk figyelni egymásra, még több jót foguk tenni egymásért.” – osztotta meg ünnepi gondolatatait Spányi Antal megyéspüspök. Hozzátette: „Valamikor az ember így, békében élte az életét, ez volt a paradicsomi állapot, amit az önzés, a bűn tönkretett. Jézus azért jött el közénk, hogy elvegye a mi bűneinket és új életet ajándékozzon nekünk.” – mondta a megyéspüspök, aki Mária közbenjáró segítségét kérte, hogy ezt a békét megvalósítsuk és meg is őrizzük.

A szívet-lelket melengető dallamok után – hangos és izgatott visszaszámlálást követően – a látássérült Lengyel Zsófia esélyegyenlőségi referens és dr. Cser-Palkovics András kapcsolta fel a város karácsonyfájának fényeit, valamint a Városház teret betöltő új diszvilágítást.
Az Angyali üdvözlet közös elimádkozása után dr. Cser-Palkovics András polgármester szólt az adventre készülőkhöz. Elsőként megköszönte annak a sok-sok embernek a több hete tartó munkáját, akik a várost ünnepivé varázsolták, majd a Kisangyalok kórusának, hogy zenével, énekkel segítenek ráhangolódni erre a gyönyörű ünnepre. „Ez a sok szépség akkor fontos igazán, ha a szívünket és a lelkünket is megszólítja! A következő néhány hét csodálatos lehetőség arra, hogy egymásra is jobban figyeljünk, s egyúttal arra kérem Önöket, hogy ne átrohanjunk ezeken a heteken, hanem éljük meg minden pillanatát, mert az év egyik legszebb időszaka ez!” – tette hozzá Székesfehérvár polgármestere.
A várakozás első gyertyáját a megyéspüspök és a város polgármestere közösen gyújtotta meg, majd felcsendült a Kisangyalok kórusának varázslatos éneke.
Az összevont kórus karnagya Polgár Zoltánné, a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola tanára volt, a dalokat Cserta Balázs hangszerelte.
Advent első vasárnapjának székesfehérvári eseményeit Malek Andrea és a Soulistic formáció karácsonyi koncertje zárta, akiknek a zenéje igazi ünnepi ráhangolódást ajándékozott a hallgatóságnak.
