-
25 éves a Hétpettyes Óvoda
Különleges eseménnyel ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját a Hétpettyes Óvoda. A jubileum alkalmából az intézmény dolgozói és a gyermekek közösen ültettek el egy fát, amely a jövőt, az összetartozást és a gondoskodást jelképezi.
2026.04.30. -
Megújul a körforgalom
Hosszú évekkel ezelőtt Brájer Éva, Maroshegy önkormányzati képviselőjének ötlete alapján valósult meg Maroshegy kapujában a fűzfavesszőkből álló „korona”, amelyet az egyre forróbb nyarak miatt többször újra kellett telepíteni. A Városgondnokság szakembereinek javaslata alapján most búcsúzik a jelkép, de már dolgoznak egy új, „zöld” megoldáson.
2026.04.30. -
Megvan az időpont!
2026-ban is megrendezik a komoly hagyományokkal rendelkező Tűzzel-vassal Fesztivált a Rác utcában. Az országos késes és kovácstalálkozón bemutatók, vásári forgatag, fegyverbemutatók és gyermekprogramok várják majd a látogatókat
2026.04.30. -
V. Fehérvári Tánc Ünnep
Összesen húsz Székesfehérváron működő tánciskola ünnepelte közösen a Tánc Világnapját. A vidám sokaság az Országalmánál gyülekezett, majd a Belvároson keresztül – az arra sétálók és a teraszon ücsörgők nagy örömére – a Zichy ligetnél felállított színpad felé vették az irányt, ahol látványos táncbemutatókkal szórakoztatták egymást és a kíváncsi közönséget.
2026.04.29.
Add tovább! - flashmobbal hívták fel a figyelmet a fogyatékossággal élő emberekre
December 3-a, szerda a fogyatékossággal élő emberek világnapja, ebből az alkalomból a Városház téren közös énekléssel és ledes lufikkal hívták fel a figyelmet az elfogadás és az odafigyelés fontosságára.
A világnapon a Vörösmarty Színház művészei, Váradi Eszter Sára és Keller János közreműködésével, továbbá jelnyelvi tolmácsolással Csondor Kata Add tovább című dalát adták elő a város civil szervezetei, fogyatékossággal élő lakosai és a többségi társadalom tagjai abban a reményben, hogy erősítsék az emberekben az egymás iránti tisztelet és szeretet fontosságát.
Váradi Eszter Sára a közös éneklés előtt elmondta, hogy Keller Jánossal együtt boldogan állnak minden olyan kezdeményezés mellé, amivel felhívhatják a figyelmet olyanokra, akinek több figyelem jár. Hozzátette, hogy az adventi időszakban mindenki nyitottabb szívvel áll a többiekhez, de jó lenne, ha ez az év minden napján így lenne. Keller János arra kérte a közönséget, hogy énekelje együtt velük az Add tovább című dalt.
A rendezvény szervezője a Mindenki Képes Egyesület volt, a rendezvényt az Értékmentők by iGenerációért Egyesület és a Ballontrend támogatta.