A világ a szkeptikus idegenvezető szemével - a Tarsoly Ifjúságért Egyesület előadása

A Tarsoly Ifjúságért Egyesület és az MTA VEAB Politikatudományi Munkabizottság közös előadást szervez május 18-án csütörtökön a Fő utca 3 alatt. A világ a szkeptikus idegenvezető szemével - hogy éljük túl a bullshit-gyárat? című előadás 17 órakor kezdődik. A program ezen a linken online is megtekinthető.
2023.05.12. 12:31 |
A világ a szkeptikus idegenvezető szemével - a Tarsoly Ifjúságért Egyesület előadása

A turizmus mindenki számára a szórakozást, a világ megismerését, az élmények begyűjtését jelenti. De vajon mennyire megbízhatóak azok az információk, történetek, életrajzok, amelyekkel lépten-nyomon találkozunk utazásaink során? Mennyire érdemes mindent elhinni, amit az útikönyvek írnak és az idegenvezetők elmesélnek?

Egy dolog biztos: a turizmus a bullshit-gyártás melegágya és érdemes minden információt óvatosan befogadni. 

A világ a szkeptikus idegenvezető szemével - hogy éljük túl a bullshit-gyárat? című előadást Pintér András, idegenvezető, a Szkeptikus Társaság Elnöke tartja május 18-án 17 órától a Tarsoly Ifjúsági Egyesület Fő utcai irodájában.