A vártnál nehezebben, de győzött Egerben a Fehérvár

Ezúttal nem tartott gálaelőadást az Alba Fehérvár KC az újonc ellen, azonban fontos két bajnoki pontot gyűjtött be az Eszterházy SC otthonában, és tizenhét forduló után a hatodik helyen áll a női kézilabda bajnokságban.
Eszterházy SC – Alba Fehérvár KC 23-27 (12-15)

2019.03.09. 19:52 |

Az ősszel tizenhét góllal győzte le hazai pályán az Alba Fehérvár KC az Eszterházy SC-t, ezúttal Egerben csapott össze a két gárda. A bajnokságban eddig összesen két pontot gyűjtő egri gárda otthonában is Deli Rita csapata számított esélyesnek, ennek megfelelően indult a találkozó. Nascimento két góljára csak a harmadik percben érkezett válasz, a hatodik percben pedig már 5-2-re vezetett a Fehérvár. Sőt, Mendy harmadik gólja után a 13. percben már 9-4-es fehérvári előnyt mutatott az eredményjelző. Ekkor azonban összekapta magát a hazai együttes, négy és fél perc alatt az egyenlítés közelébe került az Eszterházy, Deli Rita időt is kért ekkor. A házigazdák lendülete azonban nem tört meg, és hamar egyenlítettek, majd pedig bő tizenegy perccel a szünet előtt a vezetést is átvették (11-10). A félidő hajrája azonban mégis a Fehérvárnak sikerült jobban, így háromgólos előnnyel mehettek pihenni Nascimentóék.

A fordulás után előbb megint ellépett néggyel a Fehérvár, majd pedig megint visszajött kettőre az Eger. De Mendy vezetésével, és egy 5-0-s rohammal stabilizálta előnyét az Alba FKC, és innét már nem igazán tudott visszajönni a meccsbe a hazai alakulat, négy gólosnál kisebbre nem tudták csökkenteni hátrányukat Debre Viktor tanítványai. Az Alba Fehérvár KC ha az előzetesen kalkuláltnál kicsit szorosabban is, de 27-23-ra győzött Egerben. Az újabb két ponttal a Fehérvár visszaelőzte a tabellán a Kisvárdát, és a Debrecent is, így 18 ponttal a hatodik helyen áll.