-
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Állami elismerések fehérváriaknak
Állami kitüntetést adtak át a napokban színészeknek, rendezőknek, a tudomány területén tevékenykedő embereknek, valamint íróknak, költőknek és zenészeknek. Köztük számos Székesfehérvárhoz kötődő közéleti személyiség is elismerésben részesült.
2026.03.19. -
Iskolafelújítási program
Ütemezetten haladnak a munkák a Székesfehérvári Szakképzési Centrum bicskei épületeiben. A Vajda János Technikum iskolaépületének felújítása még tavasszal elkészül, a tanműhely kialakítása pedig várhatóan nyárra fejeződik be.
2026.03.19. -
Megkezdődtek az útfelújítások
A meghirdetett nagyszabású útfelújítási programhoz kapcsolódva, egy korábbi ígéretet teljesítve elkészült a Nyárfa utca felújítása. A jövő heti közgyűlésen további 7 utca felújításáról is dönt a testület.
2026.03.19.
A Városházán rendezték meg a Fejér Vármegyei Szakmai Tanévnyitó Konferenciát
Szeptember 1-jén, jövő pénteken kezdődik az új tanév. Ez alkalomból a Belügyminisztérium, az Oktatási Hivatal és a Klebelsberg Központ ismét megrendezte a Fejér Vármegyei Szakmai Tanévnyitó Konferenciát a Városháza Dísztermében.
Az eseményen mintegy 180 fő vett részt, köztük a vármegye közoktatási intézményeinek vezetői, pedagógusai, mesterpedagógus szaktanácsadói, szakértői, a bázisintézmények vezetői és kapcsolattartói. A résztvevőkkel ismertették a 2023/2024-es tanév aktuális feladatait, változásait és azok gyakorlati megvalósítási folyamatait a mindennapi munkában.
Mészáros Attila hangsúlyozta, hogy Székesfehérvár városa a magyar állammal közösen közreműködik az intézményi struktúra folyamatos javításában, ezen a téren komoly változások egész sora történt az elmúlt időszakban. 15 intézményben napelemet helyeztek el, valamennyi általános iskolában felújították a vizesblokkokat, 3 általános iskolában befejeződött vagy a napokban ér véget a teljes energetikai felújítás, egy nagy gimnázium már felújítás alatt áll, egy másikban napokon belül kezdődik a munka, míg egy harmadikban vélhetően az év végén elindíthatják a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárást.
„A kulturált munkakörnyezet nem jelent mindenre gyógyírt, ám mindenkire pozitív hatással van. A város célja, hogy ebben folyamatosan előrehaladjunk!” – fogalmazott az alpolgármester. Hozzátette, hogy az új tanévben is várják az iskolák diákjait a különböző városi rendezvényekre, hiszen lesz sok, a fiatalokat és pedagógusokat egyaránt megszólító program. Mészáros Attila megköszönte az intézmények aktív segítségét és nyugodt, a szakmai feladatokra koncentráló tanévet kívánt a résztvevőknek.