A székesfehérvári Hegedűs-Krisó Dénes az Akadály-UIPM OCR világbajnokságon

Több mint 1500 sportoló 44 nemzetből érkezett Belgiumba, Genk városába, az első Akadály-UIPM OCR Világbajnokságra szeptember 15-17 között. A magyarok között a székesfehérvári Hegedűs-Krisó Dénes három számban volt érdekelt.
2023.09.20. 11:45 |

Péntek délelőtt a 100 méteres selejtezőben futott, délután pedig a 3 kilométeres akadálypályát teljesítette.

A 100 méteres selejtező hozott némi izgalmat, mert bár maga sem gondolta, de az addigi legjobb idejét megjavítva a döntőbe jutott. Délután a 3 kilométeres pályán saját csúcsát a múltnak átadva 34.53-as idővel a huszonharmadik helyen ért célba a 14-15 évesek között. Minden akadályt teljesített hibátlanul, így mind a 3 karszalagja megmaradt neki a befutónál.

Szombaton kiderült, hogy a 100 méteres sprint gyermekkategóriáit összevonták, három csoport mérkőzött meg egymással. Nagyon jó sprintelők vannak a különböző országokban, hiszen Magyarországon ez a sport még gyerekcipőben jár, és 100 méteres pálya is csak kettő van az országban. Este Hegedűs-Krisó Dénes kivívta a vasárnapi döntő lehetőségét, ezzel ott lehetett a három korcsoport legjobbjai között.

Vasárnap a 100 méteres sprint fináléjában Dénes kellemes meglepetésre a 10 helyen végzett 50.85-ös idővel!  Után elindult még a 8 kilométeres nyílt kategóriában, itt is hibátlan pályát teljesített!