-
Tengerre, Mackók!
Február második napján minden figyelem a medvék felé fordul, hiszen az időjósló népszokás szerint, ha a medve kijön barlangjából és meglátja árnyékát, hátat fordít és visszamegy aludni, tehát hosszú tél várható. Van azonban egy fehérvári különítmény, a medvetársadalom legfrissebb egyedei, akik egészen más terveket szövögetnek.
2026.01.31. -
Farsang a zeneoviban
Zeneovis farsangi mulatságot rendeznek január 31-én, szombaton 10.00 órai kezdettel a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A kisgyermekes családokat rengeteg játékkal, hangszerrel és kézműves kuckóval várják, és lesz meglepetés is. A belépés ingyenes, ám jó szívvel fogadják a támogatásokat.
2026.01.30. -
Heti Betevő február 1-jén
Folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás február 1-jén, vasárnap. A felajánlásokat délelőtt várják, hagyományosan a Deák Ferenc Technikumnál.
2026.01.30. -
Magbörze a Gárdonyiban!
Cserélj, tanulj, kapcsolódj! mottóval rendeznek vetőmagbörzét e hónap utolsó napján a Gárdonyi Géza Művelődési Házban. Január 31-én, szombaton 9.30 és 11.30 óra között várják szeretettel az érdeklődőket. A magok csereberéje mellett lesznek hasznos ismeretterjesztő előadások is, a belépés ingyenes.
2026.01.30.
A robotikától a Minecraftig: szeptember végén indulnak az Alba Innovár szakkörei
A 4. osztályos nebulóktól egészen a 8. osztályos diákokig, kilencféle ingyenes délutáni szakkört indít szeptember végétől az Alba Innovár. Az Arconic és Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával megvalósuló foglalkozásoknak az Alba Innovár Digitális Élményközpont Táncsics Mihály utca 7. alatti épülete ad otthont, jelentkezni itt lehet a turnusokra.
A kisebbek játékos formában fedezhetik fel például a robotika világát.
Kipróbálhatják a Sphero BOLT guruló robotot, a LEGO Spike építő- és programozó készletet, az Alpha és a barátságos Pepper humanoid robotokat is. Emellett az Artec robotok építése és programozása, valamint a micro:bit kódfejtő játékai is izgalmas feladatokkal várják őket.
A 3D tervezéssel foglalkozó szakkörön (amely már betelt) a résztvevők megtanulnak adott méretű tárgyakat tervezni 3D-ben.
Ezzel a kreativitás mellett térlátásuk, illetve problémamegoldási képességük is fejleszthető. A digitális biztonság alapjait sajátíthatják el a gyermekek a Nyomozás a digitális világban elnevezésű foglalkozáson, ahol izgalmas nyomozásban is részt vesznek, titkos kódokat fejtenek meg és programoznak. Egy másik szakkör résztvevői kreatív technológiával építhetnek dinóparkot, a nagyobbak pedig a mesterséges intelligencia használatával alkothatnak saját képeket, szövegeket, zenéket vagy akár videókat különböző programok segítségével.
Idén sem marad el a MinecraftMaster szakkör, ahol a híres játékkal.
A redstone alapokkal, valamint összetettebb, automatizált redstone rendszerekkel, ismerős és játékos környezeten belül tanulnak meg a diákok alapszinten programozni. Az is találhat magának foglalkozást, akit az egyedi játékok készítése vonz, illetve szeretne megismerkedni az algoritmikus gondolkodás alapjaival és magával a kódértéssel is.
A délutáni foglalkozásokra minden érdeklődőt szeretettel várnak – a férőhelyek erejéig – a szervezők, akik azt is kérik, egy diák csak egy tanfolyamra jelentkezzen, hogy minél több fiatalnak legyen lehetősége valamelyik képzésen részt venni.