-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A Nemzeti Emlékhelyért - előteremtik a megyénél hiányzó önrészt
A Királyi séta tervhez a Szent István Király Múzeum, mint a Fejér Megyei Önkormányzat intézménye saját forrásként nem használhatja fel a 150 milliós költségvetési támogatás 70 milliós részét, így máshonnan kell biztosítani az önrészt - mondta Viniczai Tibor alpolgármester pénteken tartott sajtótájékoztatóján. Cser Palkovics András önkormányzati képviselő sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy közösen kell vállalni a hiányzó önrészt. A témáról a Nemzeti Emlékhely Kuraratóriumi ülése is tárgyal a jövő héten.
2008.08.30. 08:30 |
A Királyi séta tervhez a Szent István Király Múzeum, mint a Fejér Megyei Önkormányzat intézménye saját forrásként nem használhatja fel a 150 milliós költségvetési támogatás 70 milliós részét, így máshonnan kell biztosítani az önrészt - mondta Viniczai Tibor alpolgármester pénteken tartott sajtótájékoztatóján. Cser Palkovics András önkormányzati képviselő sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy közösen kell vállalni a hiányzó önrészt. A témáról a Nemzeti Emlékhely Kuraratóriumi ülése is tárgyal a jövő héten.

Viniczai Tibor alpolgármester pénteken tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal is áldását adta a tervekre, így elhárult az utolsó akadály is, hogy a Királyi Séta terv megvalósulhasson. Az önkormányzat pedig ősszel megkötheti a támogatási szerződést a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséggel a 2.3 milliárd forintos fejlesztési forrásról. Mint mondta "kisebb bonyodalom történt az önrész kapcsán" az elmúlt néhány napban. Hangsúlyozta, hogy egyezségnek kell születnie a megyei és a városi közgyűlés között, mert "nem lehet pártkérdést csinálni az ügyből".
Hasonlóképpen fogalmazott Cser Palkovics András önkormányzati képviselő is sajtótájékoztatóján: "közösen kell vállalni a döntéseket, mert ez nem pártpolitikai kérdés". Örömét fejezte ki az érvényes építési engedély kapcsán, majd kiemelte, hogy a városnak és a megyének közösen kell biztosítani az önrészt. Kiemelte: világos válasz kell, hogy a 70 milliós önrészt biztosításában kinek milyen kötelezettségei vannak.
A város közgyűlése várhatóan a szeptember 25-i közgyűlésen tárgyal majd az ügyről.


Viniczai Tibor alpolgármester pénteken tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal is áldását adta a tervekre, így elhárult az utolsó akadály is, hogy a Királyi Séta terv megvalósulhasson. Az önkormányzat pedig ősszel megkötheti a támogatási szerződést a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséggel a 2.3 milliárd forintos fejlesztési forrásról. Mint mondta "kisebb bonyodalom történt az önrész kapcsán" az elmúlt néhány napban. Hangsúlyozta, hogy egyezségnek kell születnie a megyei és a városi közgyűlés között, mert "nem lehet pártkérdést csinálni az ügyből".
Hasonlóképpen fogalmazott Cser Palkovics András önkormányzati képviselő is sajtótájékoztatóján: "közösen kell vállalni a döntéseket, mert ez nem pártpolitikai kérdés". Örömét fejezte ki az érvényes építési engedély kapcsán, majd kiemelte, hogy a városnak és a megyének közösen kell biztosítani az önrészt. Kiemelte: világos válasz kell, hogy a 70 milliós önrészt biztosításában kinek milyen kötelezettségei vannak.
A város közgyűlése várhatóan a szeptember 25-i közgyűlésen tárgyal majd az ügyről.
