-
MCC vendégoktatók a Városházán
A Mathias Corvinus Collegium vendégoktatói és kutatói látogattak Székesfehérvárra. A vendégeket Horváth Miklós Csaba alpolgármester fogadta pénteken a Városháza Dísztermében, ahol a város történelmével ismerkedhettek meg.
2026.03.13. -
Városkörnyéki Koordinációs Bizottság
Egy kamatmentes hitel igényléséről és egy fizetési átütemezésre benyújtott kérelemről tárgyalt pénteki ülésén a Városkörnyéki Koordinációs Bizottság. A Székesfehérvár és 25 környékbeli település együttműködésével létrejött, agglomerációs szemlélettel működő szervezet immár lassan három évtizede segíti a fontos fejlesztések megvalósítását.
2026.03.13. -
Diplomaosztó a Kodolányin
Diplomaosztó ünnepséget rendezett a Kodolányi János Egyetem. Ebben az esztendőben háromszáz hallgató vehette át diplomáját.
2026.03.13. -
Magyarországnak igaza lesz?
Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatási vezetője Vargha Tamás honvédelmi miniszterhelyettessel, Székesfehérvár országgyűlési képviselőjével beszélgetett a MCC Székesfehérvári Képzési Központjának legutóbbi ismeretterjesztő programján.
2026.03.13.
A negyedik gyertya tette teljessé advent fényeit a Püspöki Palota udvarán
A Püspökség udvarán felállított színpadon Ugrits Tamás, irodaigazgató, pasztorális püspöki helynök köszöntötte a negyedik gyertyagyújtására érkezőket. „Nagyon közel van már karácsony szent ünnepe, ezért gyerekeket már nem hívtunk meg, hogy tudjanak családjaik körében készülni.” - mondta el Ugrits Tamás, majd felolvasta a vasárnapi evangéliumot.
Az eseményre ellátogatott Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere is, aki úgy fogalmazott: „Az elmúlt hetekben, nézve a Belvárosban a sok sétáló, beszélgető embert, kicsiket és nagyokat, fiatalokat és idősebbeket, mondhatjuk, hogy az advent az egyik legszebb időszak a város, a közösség életében, a várakozással, a felkészüléssel, a gyermekek izgalmával. Jó ezt látni és azt is, hogy az ünnephez közeledve, ha nem is áll le, de elcsendesedik, lelassul az élet, és azzal foglalkozunk, ami a legfontosabb, hozzátartozóinkkal, szeretteinkkel. Mindemellett nem felejthetjük az ünnep lelki, hitéleti, vallási tartalmát sem, abban a kultúrkörben, amelyben élünk, és amelynek köszönhetjük több mint ezer éves városunkat is.” Az eseményen részt vettek Székesfehérvár alpolgármesterei, így Mészáros Attila és Róth Péter is. Fuvolán közreműködtek Pásztor Katalin és Fersch Renáta.