-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
"A MI dolgunk is" - a Tópartiban kezdődik az interaktív beszélgetéssorozat
„A MI dolgunk is” címmel interaktív beszélgetéssorozat indul szerdán a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában. A program része a Felelősen Fehérvárért társadalmi felelősségvállalásnak is. A négy alkalomas interaktív beszélgetéssorozaton elsőként a tópartis diákok vehetnek részt a városban, de az É-L-E-T Egyesület célja, hogy valamennyi székesfehérvári középiskola diákja hasonlóan interaktív, közös gondolkodásra sarkalló foglalkozásokon vegyen részt.
2008.04.21. 17:32 |
„A MI dolgunk is” címmel interaktív beszélgetéssorozat indul szerdán a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában. A program része a Felelősen Fehérvárért társadalmi felelősségvállalásnak is. A négy alkalomas interaktív beszélgetéssorozaton elsőként a tópartis diákok vehetnek részt a városban, de az É-L-E-T Egyesület célja, hogy valamennyi székesfehérvári középiskola diákja hasonlóan interaktív, közös gondolkodásra sarkalló foglalkozásokon vegyen részt.

A Felelősségi Program három fő témakörre épül: környezetvédelem-fenntarthatóság, egészségmegőrzés-prevenció és közbiztonság. Ezekhez kapcsolódóan lesznek előadások, játékos feladatok és beszélgetések az iskolában mondta Lőrincz Réka az É-L-E-T Egyesület EU és CSR munkacsoportjának vezetője. Kiemelte, hogy a témákhoz kapcsolódóan interaktív előadások, játékos feladatok és beszélgetések során a középiskolásokat közös gondolkodásra próbálják sarkallni. Az egyesület szeretné, ha a diákok megfogalmaznák, mit is jelent környezetük és saját maguk egészsége, biztonsága a mindennapokban, illetve milyen problémákat látnak ezekkel kapcsolatban és mit tudnak tenni ezek megoldására. A programban, melyet az Európai Bizottság, a Pillér Alapítvány és az Európai Ifjúsági Parlament is támogat helyi civil szervezetek és szakemberek vesznek részt.
Szűcs Sándor a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola igazgatója arról beszélt, hogy az iskola diákjai fogékonyak a közösségi programokra. Az iskolában jellemző összetartással kapcsolatban elmondta: a két hete megrendezett Fejér Megyei Diáknapokon a tópartis diákok hozták el a legtöbb díjat.

Az eseménysorozat három tematikus beszélgetését követően egy új kommunikációs- és vitatechnika, a Flow Chat segítségével oszthatják meg véleményüket a diákok egymással és a moderátorokkal a három fő témát érintő, általuk megfogalmazott kérdésekben. Az együttműködés jegyében a főszervezők valamennyi témához kapcsolódóan helyi civileket és szakembereket vonnak be a programba.
A rendezvény támogatói:
Európai Bizottság, Pillar Alapítvány, Európai Ifjúsági Parlament, É-L-E-T Egyesület,
Székesfehérvár Felelősségi Programja, Székesfehérvár MJV Önkormányzata,
Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola,
BOCS Alapítvány, ÁNTSZ,
Székesfehérvár és Környéke Közbiztonságáért Vagyonvédelmi Alapítvány, Flow Chat

A Felelősségi Program három fő témakörre épül: környezetvédelem-fenntarthatóság, egészségmegőrzés-prevenció és közbiztonság. Ezekhez kapcsolódóan lesznek előadások, játékos feladatok és beszélgetések az iskolában mondta Lőrincz Réka az É-L-E-T Egyesület EU és CSR munkacsoportjának vezetője. Kiemelte, hogy a témákhoz kapcsolódóan interaktív előadások, játékos feladatok és beszélgetések során a középiskolásokat közös gondolkodásra próbálják sarkallni. Az egyesület szeretné, ha a diákok megfogalmaznák, mit is jelent környezetük és saját maguk egészsége, biztonsága a mindennapokban, illetve milyen problémákat látnak ezekkel kapcsolatban és mit tudnak tenni ezek megoldására. A programban, melyet az Európai Bizottság, a Pillér Alapítvány és az Európai Ifjúsági Parlament is támogat helyi civil szervezetek és szakemberek vesznek részt.
Szűcs Sándor a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola igazgatója arról beszélt, hogy az iskola diákjai fogékonyak a közösségi programokra. Az iskolában jellemző összetartással kapcsolatban elmondta: a két hete megrendezett Fejér Megyei Diáknapokon a tópartis diákok hozták el a legtöbb díjat.

Az eseménysorozat három tematikus beszélgetését követően egy új kommunikációs- és vitatechnika, a Flow Chat segítségével oszthatják meg véleményüket a diákok egymással és a moderátorokkal a három fő témát érintő, általuk megfogalmazott kérdésekben. Az együttműködés jegyében a főszervezők valamennyi témához kapcsolódóan helyi civileket és szakembereket vonnak be a programba.
A rendezvény támogatói:
Európai Bizottság, Pillar Alapítvány, Európai Ifjúsági Parlament, É-L-E-T Egyesület,
Székesfehérvár Felelősségi Programja, Székesfehérvár MJV Önkormányzata,
Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola,
BOCS Alapítvány, ÁNTSZ,
Székesfehérvár és Környéke Közbiztonságáért Vagyonvédelmi Alapítvány, Flow Chat