-
Tengerre, Mackók!
Február második napján minden figyelem a medvék felé fordul, hiszen az időjósló népszokás szerint, ha a medve kijön barlangjából és meglátja árnyékát, hátat fordít és visszamegy aludni, tehát hosszú tél várható. Van azonban egy fehérvári különítmény, a medvetársadalom legfrissebb egyedei, akik egészen más terveket szövögetnek.
2026.01.31. -
Farsang a zeneoviban
Zeneovis farsangi mulatságot rendeznek január 31-én, szombaton 10.00 órai kezdettel a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A kisgyermekes családokat rengeteg játékkal, hangszerrel és kézműves kuckóval várják, és lesz meglepetés is. A belépés ingyenes, ám jó szívvel fogadják a támogatásokat.
2026.01.30. -
Heti Betevő február 1-jén
Folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás február 1-jén, vasárnap. A felajánlásokat délelőtt várják, hagyományosan a Deák Ferenc Technikumnál.
2026.01.30. -
Magbörze a Gárdonyiban!
Cserélj, tanulj, kapcsolódj! mottóval rendeznek vetőmagbörzét e hónap utolsó napján a Gárdonyi Géza Művelődési Házban. Január 31-én, szombaton 9.30 és 11.30 óra között várják szeretettel az érdeklődőket. A magok csereberéje mellett lesznek hasznos ismeretterjesztő előadások is, a belépés ingyenes.
2026.01.30.
Fehérvár Szépe 2017 verseny – már lehet jelentkezni
Fontos újítása a másfél évtizedes hagyománnyal bíró versengésnek, hogy módosították azt a szabályt, mely szerint a döntőbe jutott jelöltek többet nem próbálkozhattak. Ezáltal a valaha regnált szépségkirálynők kivételével minden korábbi versenyző újból jelentkezhet. „Így van ez a város más, népszerű, fiataloknak szóló versengései a Versünnep és a Fehérvár Hangja esetében is. Másik, a már tavaly alkalmazott és bevált újítás, hogy a jelentkezés korhatárát 16-ról 17 éves korra emeltük fel. A jelentkezők intellektuális feladatokat is kapnak, hiszen a megválasztott szépségkirálynőnek meghatározott feladatai vannak; különféle rendezvények háziasszonya, programok, megjelenések sorozata vár rá. Mindezeken kívül részt vesz a következő évi verseny válogatójában, a leendő jelöltek felkészítésében.” – mondta Elekes András, a Fejér Megyei Hírlap főszerkesztője.
„Olyan felkészítő programokon vehetnek részt az előválogatáson megfelelt versenyzők, amelyek az élet más területein is segítségükre lesznek majd.” - fogalmazott Molnár Tamás, a Székesfehérvár Önkormányzatának ifjúsági és civilügyi tanácsnoka.
A verseny médiatámogatója a Fehérvár Médiacentrum. „A Fehérvár Szépe választás sokakat érdekel és érint. A Fehérvár Médiacentrum örömmel áll közösségi ügyek mellé, így fórumainkon, a Fehérvár Televízióban, a Vörösmarty Rádióban, az fmc.hu-n és a FehérVár közéleti hetilapban is bemutatjuk a jelentkezőket és nyomon követjük a verseny alakulását” – mondta Látrányi Viktória, a Fehérvár Médiacentrum hírigazgatója.