A meccs nagy részében jól tartotta magát a Fehérvár – végül nyolccal nyert a Fradi

Remek védekezés, és kapusteljesítmény, valamint harcias játék – ez jellemezte szinte végig az Alba Fehérvár KC-t a Ferencváros elleni bajnokin. A kiváló hangulatú mérkőzésen végül a zöld-fehérek nyolc góllal győztek.

2020.01.04. 19:31 |

Armelle Attingre ihletett formában kezdett az Alba Fehérvár KC kapujában a Ferencváros ellen, a Bajnokok Ligájában szereplő, válogatottak sorát felvonultató gárda első góljára kilenc percet kellett várni. Közben pedig Mendy, Zazai, és Walfisch is betalált, így 3-0-val kezdte a meccset a Fehérvár.

A 12. percben pedig Sztankovics gólja után 4-2-t mutatott a Köfém Sportcsarnok eredményjelzője. Jött azonban négy ferencvárosi gól, és már Elek Gábor csapata állt jobban. Az olló azonban nem nagyon nyílt tovább, sőt, a 27. percben Gerháth Kincső második találatát követően ismét egyenlőt volt az állás. 9-9 után a szünetig azonban már csak Háfra és Pásztor talált be, így 11-9-es Fradi-előnnyel mentek pihenni a csapatok.

A második félidő elején csaknem ismét egyenlítettek Deli Rita lányai, egy gólnál közelebb azonban nem járt ellenfeléhez az Alba. A folytatásban ugyan küzdött az Alba, olykor a játékvezetőkkel is (Töpfner kapott nagyon véleményes piros lapot), de már nem volt igazán esély itthon tartani akárcsak egy pontot is. A Fradi nem, míg a Fehérvár elfáradt a végéra, így az FTC nyolc góllal, 25-17-re győzött Székesfehérváron.

Alba Fehérvár KC – Ferencváros 17-25 (9-11)
Fehérvár: Attingré - Dubán, Mendy 2, Pelczéder 1, Utasi 2, Gerháth 2(1), Boldizsár, Töpfner, Zazai 1, Sztankovics 3, Walfisch 4, Szarka 1, Rózsás 1.