A MÁV Előre SC-ST Solar vereségével az alsóházban küzdhet az Extraligában

A MÁV Előre SC-ST Solar női Extraligás röplabdacsapata szerdán este Békéscsabán lépett parkettre, a Swietelsky-Békéscsaba vendégeként. A hazai csapat győzelme estén készülhetett a negyeddöntőre, a fehérváriak vereségükkel az 5-8. helyért küzdhetnek. Érvényesült a papírforma, a hazaiak nyertek.
2023.03.29. 20:42 |

Swietelsky-Békéscsaba - MÁV Előre SC-ST. Solar 3-0 (18, 17, 14)

A Maia Dvoracek, Elvita Dolotova és Diana Karnitskaya nélkül felálló MÁV Előre SC-ST. Solar az egyes játszmákban volt, hogy vezetett, egy ideig szorossá tudta tenni a mérkőzést, de szettet nem tudott nyerni. A jobb, erősebb csapat jutott tovább.

Békéscsaba: Drpa 4, Vasileva 15, Glemboczki 9, Bodnár 8, Pintér 5, Bagyinka 2. Csere: Kertész (liberó), Karhu, Oliinyk 1, Aktas 13. Vezetőedző: Tóth Gábor.
MÁV: Gilfillan 3, Kiss, Narancic 3, Tóth 10, Szabó 5, Ertz 13. Csere: Kovács (liberó), Szilágyi. Vezetőedző: Nagy Fanni.

Nagy Fanni: „Sajnos egy sérülés miatt felforgatott felállásban léptünk ma pályára, de úgy gondolom, hogy így is megpróbálták a lányok a maximumot nyújtani. Ma ez ennyire volt elég, de a küzdéssel és az akarattal nem volt gond, és erre tudunk a jövőben építeni. Sok sikert kívánunk a Békéscsabának a legjobb négy között!”

Továbbjutott a Békéscsaba 3:0-ás összesítéssel.

Fotó: archív.