A második játéknapon vereséget szenvedett az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata

Csütörtök délután és este rendezték a Köfém Sportcsarnokban a felkészülési Collegenius Kupa második napi mérkőzéseit. Elsőként a Japán női kézilabdaválogatott válogatott a Moyra-Budaőrs csapatával játszott és simán nyert, az eredmény 35-26 (19-11). Ezután lépett parkettre az Alba Fehérvár KC és szenvedett vereséget.

TUS Metzingen Handball – Alba Fehérvár KC 24-23 (15-12)

2023.07.27. 20:34 |

A fehérváriak az első 10 percben néha még vezettek, de utána nem ment a játék. Pontatlan passzokat, eladott labdákat, kihagyott ziccereket láthattunk a játékosoktól, a németek pedig 5 gólos előnyre tettek szert. Az utolsó 15 percre elfáradt a német csapat, egyre zárkózott az Alba, de egyenlíteni már nem tudott.

TUS Metzingen: Kántor – Frankova 2, Weigel 3, Erligsdóttir 3 (1), Behnke 3, Klein 3, Godard 3. Csere: Schüpbach (kapus), Hübner, Nocun 4 (2), Scheib, Osswald 1, Tröster 2, Petzold. Vezetőedző: Werner Bösch.

Alba Fehérvár KC: Orbán L. – Szemes 4, Dubán, Sztosics 2, Kocsis B. 1, Besszer 2, Andusic 2. Csere: Kubina, Tóth N. (kapusok), Afentaler 2 (2), Utasi 5 (1), Kövér 3, Szmbatjan 2, Sulyok, Tolnai, Takó. Vezetőedző: Horváth Roland.

Fotó: Kriskovics Antal.