-
Petanque utánpótlás torna
Szombaton országos duplett pétanque utánpótlás-kupát rendeznek Székesfehérváron. A Farsang Kupán több korosztályban is megmérkőztek egymással a fiatalok. A kétfős pétanque-csapatok a Tiszti Klub udvarán található nemrégiben kialakított fedett pályán versenyeztek.
2026.01.31. -
Összejött az álomdöntő
Kaposvár–MÁV Előre döntőt rendeznek a férfi röplabda Magyar Kupa döntőjében, miután a két favorit nagy nehezen, öt játszmában nyerte a maga mérkőzését a pénteki elődöntők folyamán. A MÁV Előre öt játszmában győzte le a PSE-Prestige Fitness csapatát. MÁV Előre Foxconn-Prestige Fitness PSE 3-2 (22, 20, -23, -23, 9)
2026.01.31. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28. -
Itthon készül a Vidi
Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.
2026.01.15.
A legendák köztünk járnak - 50. jubileumára készül a Volán
A kezdeményezés célja, hogy összefogja mindazokat, akik az elmúlt évtizedekben játékosként, edzőként vagy munkatársként részt vettek a fehérvári jégkorong életében – az alapítóktól kezdve egészen napjaink szereplőiig.
Gál Péter Pál, a Fehérvár AV19 SC elnöke hangsúlyozta, hogy a klub múltja nem csupán történelem, hanem élő hagyomány – ennek szellemében indult útjára az a különleges közösségi kezdeményezés, amely újra egymás mellé ülteti a fehérvári jégkorong elmúlt évtizedeinek szereplőit.
„Kevés nagyobb büszkeség van egy klub életében annál, mint amikor a saját korábbi játékosai, edzői, munkatársai úgy érzik: összetartoznak, és tenni akarnak a közösségért, amelyhez valaha tartoztak. Ez a program az összetartozásról szól – arról, hogy akik valaha fehérvári mezben játszottak, edzettek, dolgoztak, most újra egy asztalhoz ülnek, emlékezve a múltra és hidat építve a jövővel. A klub örömmel és nyitottan áll a kezdeményezés mellé. Hiszünk benne, hogy a fehérvári jégkorong ereje nem csak a győzelmekben, hanem ezekben a kötelékekben rejlik. A legendák valóban köztünk járnak – és ez a program méltó módon mutatja meg, mit jelent ez a szó: közösség.”
A közösség formálása nem véletlenül most kezdődik: 2027-ben ünnepli fennállásának 50. évfordulóját a klub, amely mára a magyar jégkorong meghatározó szereplőjévé vált.
A program ehhez kapcsolódva kívánja megerősíteni a klubhoz való tartozás érzését, valamint élő kapcsolatokat kiépíteni a különböző generációk között. A fehérvári klublegenda Palkovics Krisztián szerint a kezdeményezés hiánypótló lehetőséget teremt arra, hogy a klub elmúlt évtizedeinek szereplői újra közösséget alkossanak és aktívan kapcsolódjanak egymáshoz. „Ez a program egy régóta hiányzó kezdeményezés, ami végre lehetőséget ad arra, hogy az elmúlt évtizedek játékosai újra rendszeres kapcsolatban legyenek egymással. A cél az, hogy legyen egy közeg, ahol újra találkozhatunk, beszélhetünk, jelen lehetünk, akár csak egymásnak, akár a klub életében. Az egész pályafutásomat a fehérvári klubban töltöttem, ezért is vállaltam szívesen, hogy többekkel együtt segítsem a program elindítását.”
A program célja, hogy a volt játékosok és klubtagok számára hosszú távon is fennmaradó közösséget biztosítson, amely túlmutat az aktív pályafutáson. A közösség rendszeres találkozók és események révén biztosít platformot a tapasztalatcserére, közös élmények felelevenítésére, és a jövő generációinak támogatására is. Célja, hogy a program minden tagja továbbra is a fehérvári jégkorong család aktív részének érezhesse magát – akár a MET Aréna aréna falain belül, akár azon túl.