-
DKKA évadzáró
Június 17-én, szerdán 18 órától a Tóvárosi Általános Iskola tornatermében tartja ünnepélyes szezonzáróját a DKKA. Az eseményen átadják a jó tanuló, jó sportoló és az év edzője díjat is. Az évzáróra szeretettel várják a játékosokat, edzőket és családtagokat.
2026.06.17. -
Július 26-án kezd a Vidi
A Gyirmót és a Nagykanizsa váltja a kiesett Budafokot és Békéscsabát az NB II-ben. A feljutott Vasas és Honvéd helyére pedig az NB I két kiesője, a Diósgyőr és a Kazincbarcika érkezik. Az új idény első fordulójára július 26-án (vasárnap) kerül majd sor.
2026.06.17. -
Futóterápia
Van egy módszer, ami segít leküzdeni a szorongást, a depressziót, ellenállóbbá tesz a stresszel szemben, támogatja a gyászfolyamatot, a traumák feldolgozását, de addiciók és kiégés esetén is hatékony.
2026.06.12. -
Indul a vb!
A Mexikó-Dél-afrikai Köztársaság párosítással helyi idő szerint csütörtök este elrajtol a 2026-os labdarúgó-világbajnokság. A belvárosi teraszok készen állnak a nyitányra.
2026.06.11.
A Kiskút Tenisz Klub ifjú tehetségeinek és edzőiknek gratulált a város polgármestere
„Nagy büszkeséggel tölt el bennünket, hogy a pandémiás helyzet ellenére a Kiskút Tenisz Klub sportolói remekül helyt álltak a szezon során.” – kezdte a beszélgetést Viszló Csaba klubelnök.
A polgármester gratulált a nagyon fontos sikernek tekinthető ezüstéremhez, valamint kiemelte, hogy a Kiskút Tenisz Klubnak és Viszló Csabának köszönhetően Székesfehérváron egy olyan létesítmény működik, ahol télen és nyáron, járványhelyzetben és azon túl is lehet edzeni, versenyezni.
Majd eredményeikről, terveikről és a sport terén saját magukkal szemben megfogalmazott elvárásokról is kérdezte az ifjú versenyzőket, akik közül a legfiatalabb 2009-es születésű volt, a nagyobbak pedig már több mint tíz éve teniszeznek. Dr. Cser-Palkovics András elmondta: szereti ezt a sportágat, nyomon követi a versenyeket, sőt maga is teniszezik. A legfontosabb dolog azonban, amire felhívta a fiatalok figyelmét: a tanulás; kérte, hogy erre még a többórás edzések mellett is legyen energiájuk, hiszen akár a sportolói pályát választják, akár más területen dolgoznak majd, a diákként megszerzett tudás adhat biztos alapokat mindenhez. Egyúttal a sportmenedzseri képzésekről és az egyre bővülő, sporttal összefüggő továbbtanulási lehetőségekről is beszélt.
Az országos jó eredményekről Viszló Csaba szólt, aki abbéli reményét is megfogalmazta, hogy mielőbb lehetővé teszi a járványhelyzet a sulitenisz program folytatását. Nagyon sikeres volt ez eddig, sokan megszerették általa a sportágat. Pákai Norbert vezetőedző arra hívta fel a figyelmet, hogy egyre többen kapnak kedvet a fiatalok közül a versenyzéshez, itt országosan feladatként az utánpótlás-nevelésben az akadémiai rendszer kiépítése felé lépést tartaná fontosnak.
Nemcsak a tavaszi- és nyári eredmények szépek, mindenki bizakodó az elkövetkező időszakkal kapcsolatban is. Elkezdődött az őszi szezon, folyamatosan zajlanak az edzések, a következő nagy cél egy október végi nemzetközi junior verseny. Ahogy a vezetőedző megfogalmazta, a nemzetközi tornák nemcsak a versenyzés szempontjából fontosak, hanem jó reklámot jelentenek a klubnak, a létesítménynek és a tenisznek, mint sportágnak is.
A Kiskút Tenisz Klub versenyzőinek összegyűjtött eredménylistája az alábbiakban olvasható:
L12
Teker Lotti: téli országos bajnokság egyéni 3., vidékbajnokság egyéni 2., páros 1., csapat 2., nyári országos bajnokság egyéni 3., csapat 4., szeptemberi ranglista 2.
Badics Lara: vidékbajnokság egyéni 8., páros 2., csapat 2., országos bajnokság 16., csapat 4. Ozsváth Dóra: vidékbajnokság egyéni 16., csapatbajnokság 2., országos bajnokság egyéni 32., csapat 4.
L14
Szabó Lora: vidékbajnokság egyéni 3., páros 3., Szuperliga 2.
L18
Badics Mila: vidékbajnokság egyéni 2. páros 1., csapat 1, országos bajnokság páros 1., csapat 1., egyéni 8., Szuperliga 2.Kántor Anna: vidékbajnokság egyéni 1., páros 1., csapat 1., országos bajnokság csapat 1, Szuperliga 2.
F16
Budai Zoltán: vidékbajnokság csapat 3, egyéni 16, országos bajnokság csapat 7., páros 3.Kurucsai Dominik: vidékbajnokság egyéni 16, országos bajnokság csapat 7., páros 8.
F18
Szombathelyi Benedek: vidékbajnokság egyéni 2, országos bajnokság csapat 7, páros 8.Gombás Péter: vidékbajnokság páros 2., egyéni 8.
A Női Szuperliga, a 2. helyezett csapat tagjai: Fárbás Réka, Dankó Vanessza, Badics Mila, Kántor Anna, Nagy-Békési Bíborka, Szabó Lora