-
Halétkek pompás ünnepe
A megye számos településéről, de még Bajáról is érkeztek baráti társaságok a XI. Fehérvári Halünnepre, ahová a verőfényes, szinte nyári napnak hála, sokezren látogattak ki, kóstolták meg a finom ételeket, gyűjtöttek recepteket, vagy éppen a változatos programokkal töltötték el az időt családi, baráti közösségben.
2026.05.09. -
Egészségnap a Tóvárosban
A Tóvárosban folytatódott szombaton a városrészi egészségnapok sora Székesfehérváron. Általános állapotfelmérés, testösszetétel- és csontsűrűség-mérés, kardiológia, dietetikai tanácsadás, légzésfunkció vizsgálat és érszűkület-mérés mellett vérnyomás, vércukor és koleszterin mérés is volt.
2026.05.09. -
Együtt tekerünk, együtt nevetünk!
Idén májusban immár negyedik alkalommal rendezik meg a Velencei-tónál a Jótékonysági Tókerülő Bringázást, melynek bevételével a bohócdoktorok 16 hazai gyermekkórházban, számos idősotthonban és speciális nevelési igényű gyerekek iskoláiban végzett munkáját támogatják a nevezők.
2026.05.08. -
Újra használható a Csitáry-kút
A Csitáry-kút műszaki felülvizsgálata befejeződött, a szondás felvételek alapján a szakemberek megállapították, hogy a kút műszakilag megfelelő állapotban van. A teljes fertőtlenítés és tisztítószivattyúzást követően a Fejérvíz Zrt. elvégezte a vízminta-elemzést is, ami mind kémiai, mind pedig biológiai szempontból egyaránt megfelelő eredményt mutatott, a víz fogyasztásra alkalmas.
2026.05.08.
Kertgazdálkodást tanít hajléktalanok a Gaja Környezetvédő Egyesület
A Kríziskezelő Központ évek óta pályázik az országos közfoglalkoztatási mintaprogramra: a székesfehérvári intézmény hajléktalanokat is foglalkoztat három csoportban (mosodai feladatok, kertgazdálkodás, illetve takarítás, tereprendezés). Az ő ismereteik bővítését célozza a most zajló képzés, amely a Központ márciusban indult mintaprogamjának a része – tudtuk meg Zsabka Attilától, az intézmény vezetőjétől.
A Belügyminisztérium előírása szerint a mintaprogramban kötelező képzéseket is el kell végezniük a résztvevőknek. A Gaja Környezetvédő Egyesület a Kríziskezelő Központ felkérésére –a tavalyi első tanfolyamot követően – idén is elvállalta a 24 órás kertészeti, kertgazdálkodási képzés megtartását, így a mintaprogramban résztvevő hat fő hajléktalan hétfőn megkezdhette tanulmányait.
Ezek az ismeretek később az érintettek elhelyezkedési, munkaerőpiaci esélyeit is növelhetik.
Vajgerné Bőhm Erika, a Gaja Környezetvédő Egyesület elnöke elmondta, a hatnapos tanfolyam első, hétfői napján a Vasvári Pál Általános Iskola iskolakertjével, az ahhoz kapcsolódó teendőkkel ismerkedtek meg a résztvevők, ahol Fóris Anna segített az elméleti ismeretek átadásában. Kedden egy feketehegyi permakultúrás családi kisgazdaság teendőit ismerik meg, szerdán a csalai Barackvirág farmon sajátítják el a gyümölcstermesztés fogásait, a Depónia telephelyén pedig a komposztálással, illetve az ételhulladék hasznosításával ismerkednek meg a résztvevők.
A cél az, hogy a programban résztvevő hajléktalanok sokféle kertészeti technikát – modernt és hagyományost egyaránt – megismerjenek.