-
Művészeti tábor leendő rajzfilmeseknek
A rajzolás, festés és a filmkészítés iránt érdeklődő, 9–16 éves diákoknak szervez művészeti tábort 2026. július 13–17. között a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ (SZKKK). A napközis jellegű, több éves múltra visszatekintő tábor idei helyszíne a Közösségi Központ – Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvar lesz. A táborba július 6-ig lehet jelentkezni a www.fehervariprogram.hu oldalon.
2026.06.17. -
Virágot a Városi Piacról
A hétvégi ballagásokra készülve a Városi Piacon már most bőséges választék várja a vásárlókat: friss vágott virágok, csokrok és alkalomhoz illő összeállítások közül lehet válogatni. Érdemes időben körülnézni, az árusok gyönyörű virágokkal készülnek erre a különleges alkalomra.
2026.06.17. -
Hanglemez Börze
Június 21-én, vasárnap hanglemez börzét tartanak a Kőfém Művelődési házban 10 és 14 óra között azok számára, akik kincsekre esetleg ajándékra vadásznak.
2026.06.17. -
Újra benépesül a Rác utca!
Az év legkiemelkedőbb rendezvényére, a Tűzzel-Vassal Fesztiválra készül a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Június 20-án, szombaton immár 22. alkalommal ad otthont a Rác utca a méltán népszerű, egész napos programkavalkádnak, melyre mintegy 80 késes és kovácsmester érkezik az országból.
2026.06.16.
A karácsonyi stresszkezelés lesz a téma a szerdai Csajos esten a Barátságban
A programra online jegyvásárlási lehetőséget is biztosít a Barátság mozi!
Nem sokkal az ünnepek előtt időszerű témával foglalkoznak a Csajos esten. Egey Tímea pszichológus, mediátor előadásában arról beszél majd, miként készüljünk úgy az ünnepekre, hogy családi perpatvar nélkül, valóban békésen, egymásnak örülve töltsük el az év végi napokat. A szakember azt mondja: „Hiszem és vallom, hogy mindenkinek megvannak a megfelelő eszközei és tartalékai, amelyek segítségével leküzdheti az akadályokat és megoldhatja a problémáit. Azonban élethelyzeteink néha megkívánják a külső segítséget. Néha szükségünk van egy külső szemlélőre, egy jól irányzott kérdésre vagy egy kis biztatásra, hogy ezek az eszközök, tartalékok és erőforrások felszínre kerüljenek.”
A 18 órakor kezdődő előadás után a Családi karácsony című dán filmet tekinthetik meg a nézők. A vígjáték és a dráma határán mozgó történetben népes család gyűlik össze egy házaspár asztala körül, és ahogy az sejthető, a nagyon különböző emberek a legrosszabbat hozzák ki egymásból, így rövidesen elszabadulnak az indulatok. Az alkotást a dán filmkritikusok hét kategóriában jelölték az év dán filmje díjra, többek között a legjobb film elismerésre, valamint négy színészi díjra.