Hétvégi sport - hokival kezdődik és zárul a nyolcmeccses sorozat

Valamennyi csapatsportban érintettek lesznek Székesfehérvár csapatai. Labdarúgás, kézi- és kosárlabda röplabda és jégkorong a program, nyolc mérkőzéssel, amelyből négyet láthatnak a szurkolók hazai pályán. A Hydro hokisainak lesz a legnehezbb dolga, mert négy nap alatt három mérkőzést játszanak.
2022.02.11. 07:32 |

A MOL Fehérvár FC együttese a Magyar Kupa hétközi mérkőzésén szerezhetett önbizalmat Szegeden aratott magabiztos sikerével. A Vidi vasárnap Kispestre látogat és 14.15 perctől a Bp. Honvéd FC ellen igyekszik begyűjteni a pontokat. A kispestieknél edzőváltás volt, kérdés, hogy seper majd az új mester a csapatával? A MOL Fehérvár FC jobb csapat, ezt a tabellán elfoglalt helyük is jelzi (MOL Fehérvár 4.-Honvéd 9. kilenc pont a különbség közöttük). Nem lesz könnyű mérkőzés, de győzelmével megkezdheti a csapat a felzárkózást. Szükség lesz rá, mivel a harmadik Kisvárda kilenc ponttal előttük áll.

Kosárlabda: az Alba Fehérvár KC-re nagyon rázós 4x10 perc vár szombaton 18 órakor. Az Egis Körmend otthonában kell felvenniük a küzdelmet a vasiakkal. A Körmend a 4. helyen áll a tabellán 13 győzelemmel, 8 vereséggel, míg az Alba a 7., tizenegy győzelemmel, 10 vereséggel. Ez és a hazai pálya reálisan nézve körmendi sikert ígér, de

a fehérváriak már fittyet hánytak Vasban, és a Körmendél is jobb Falco ellen is győzni tudtak Szombathelyen!

Kézilabda: az Alba Fehérvár KC női együttese szombaton 18 órakor fogadja a Vasas SC-t. A valaha sokkal szebb napokat látott piros-kékek újoncként jönnek a Köfém SC Sportcsarnokába. Mindkét együttes a tabella hátsó felén található, az AFKC a 11., a Vasas a 13. helyen áll, 2 pont a különbség közöttük a Fehérvár javára. Józsa Krisztián együttese, ha nyer, ellép ellenfelétől, de ha nem, a Vasas utoléri őket. Nyerjenek hát a fehérváriak, és szerezzenek örömöt a híveiknek!

Jégkorong: a Hydro Fehérvár AV19 legénysége három nap alatt két mérkőzést játszik. Ez valamivel kevesebb, mint a múlt hétvégi 5 nap, 4 meccses terhelés. Kétszer is Grazban lép jégre a fehérvári társulat, mégpedig csütörtökön 19.15 órakor, pénteken meg 18.30-kor. A Hydro a meglehetősen fura tabellán a harmadik pozíciót foglalja el, a Graz meg a tizedik. De ennek ebben a ligában ennek nincs nagy jelentősége. A fehérváriak meccs- és győzelmi kényszerben vannak, mivel a pandémia miatt feszített tempóban kell pótolniuk az elmaradt mérkőzéseiket, és nyerniük kell, ha meg akarják őrizni helyüket a legjobb 4 csapat között. Vasárnap 17.30-kor a jenlegi negyedik HCB Südtirol Alperia Bolzano lesz a vendégük, akik éppen mögöttük állnak a tabellán.

Egy biztos, ez a csapat nagyon tud küzdeni, mindent megtesznek a sikerért. A többit meg majd meglátják!

A MÁV Előre SC röplabdázói is meccselnek szombaton, a férfiak Miskolcon a MEAFC otthonában 18.30-kor, a hölgyek a fővárosban, egyik nagy riválisuk, a TFSE otthonában. Mindkét együttes célja az Extra Liga, ehhez pedig győzniük kell!