A hétvége sportja: három fehérvári csapat négy mérkőzést vív

A hétvége három napjából kettőn, pénteken és vasárnap négy mérkőzésen lesznek érdekeltek a megyeszékhely csapatai. Ebből a pénteki nap lesz a sokkal erősebb, ugyanis három csatában is pályára lépnek a székesfehérvári együttesek.
2022.02.24. 14:55 |

Pénteken mindhárom csapatunk idegenben méretteti meg magát.

A MOL Fehérvár FC az OTP Bank Liga pontvadászatban Paksra utazik, és játszik 20 órától. A Tolna megyei csapat jelenleg a tabella hatodik helyén áll 28 ponttal. A Fehérvár FC a negyedik 29 ponttal, ugyanennyi van a Zalaegerszegnek is. Ha a Paks nyer helyet cserél a két csapat a tabellán. De ez nem este meg a Vidivel, hogy a tavaszi szezonban továbbra is nyeretlen maradjon! Figyelemre méltó érdekesség, hogy a szezon eddigi valamennyi bajnokiján szerzett Bognár György csapata gólt, igaz csupán egyszer sikerült kapott gól nélkül befejezniük egy találkozót, amikor nagy meglepetésre a Fradi ellen sima 3-0-ás győzelmet arattak. A Paksi FC szerezte a legtöbb bajnoki gólt a szezonban (53) és ők is kapták a legtöbbet (44). A téli átigazolási időszakban a karmester Bognár István távozott, ő kölcsönben Cipruson folytatja pályafutását. A paksiak gólfelelősének, Ádámnak eddig pazar a szezonja, 21 bajnokit követően 20 lőtt gólnál jár, toronymagasan vezeti az NB I-es góllövőlistát.

Az Alba Fehérvár KC női kézilabdázói ma este 18 órakor Győrben, az Audi ETO KC otthonában mérkőznek Európa egyik legjobb csapata ellen. Nincs ezen túl sok beszélni való, a házigazdák esélyesek, és alighanem nyerni is fognak. Volt már, hogy az AFKC megnehezítette a dolgukat, tegyék meg ezt pénteken is.

A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongozóira újabb fontos 3x20 perc vár Linzben, az utolsó helyezett Steinbach Black Wings otthonában.

A tét a fehérváriaknak nagyobb. Győzelmük esetén az alapszakasz végén a harmadik helynél rosszabb helyen nem végezhetnek.

De a hátralévő két csatában akár meg is előzhetik a második Villach csapatát. Mindkét együttesnek 81 pontja van, a Hydro együttese vasárnap 17.30 órától az utolsó előtti Dornbirn Bulldogok legénységét fogadja a Raktár utcában. Fontos hétvége lesz ez - mint volt valamennyi ebben a bajnokságban… De ha sikerül a hat pontot megszerezni, az nagy bravúr, kimagasló eredmény lesz!