-
Szenior karácsony
Székesfehérvár önkormányzata minden év decemberében színes, szórakoztató előadással ajándékozza meg az idősebb generáció képviselőit. 2025-ben Horváth Orsolya hegedűs előadóművész, valamint Nyári Károly, Nyári Alíz és Nyári Edit érkezik a szenior közönség elé december 10-én, szerdán 14 órakor az Alba Regia Sportcsarnokban.
2025.12.05. -
Gitárok szemnek és léleknek
Ha valaki nem ért a gitárokhoz, de értékeli a szépet, annak mindenképpen érdemes egyszer egy Soma-féle gitárt a kezébe fogni. Annak pedig, aki ráadásul még ért is ezekhez a gyönyörű hangszerekhez, nem csak ajánlott, hanem egyenesen kötelező is Somogyi József remekműveivel megismerkedni. Ő készítette el a Fezen-gitárt is, amelyre egy fogyatékossággal élő fiatalokat segítő felajánlás keretében december 7-ig lehet licitálni.
2025.12.05. -
Rendhagyó irodalmi est a Nex Stop-ban
A Líra könyvesbolt rendhagyó irodalmi estre várja az érdeklődőket December 7-én és 14-én 16 órától a Next Stop üzletközpontban. Ha úgy érzi, hogy örömmel megosztaná a legkedvesebb versét, ami Adventtel, Karácsonnyal, Krisztus születésével kapcsolatos, felolvashatja azokat.
2025.12.05. -
Mikulás táncház
December 6-án, szombaton 17 órától kézműves foglalkozással, népi gyermekjátszóval, mikulásváróval, tánctanítással és táncos mulatsággal várja a kicsiket és nagyokat a Malom utcai Táncház.
2025.12.05.
A helyőrségi Mikulás is várta Fehérváron a legkisebbeket
Izgalmas mikulásváró műsorral készültek a fehérvári katonák a honvédségi dolgozók gyermekei részére az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred laktanyájában
2022.12.07. 16:16 |
A közel 150 gyermek közül ki-ki verssel, énekkel várta a mikulás érkezését, akit Szabó Miklós alezredes, az Összhaderőnemi Híradó és Informatikai Főközpont parancsnoka testesített meg.
A legkisebbek szüleikkel együtt,,izgulták végig”, miként akarta eltéríteni egy fondorlatos krampusz a foci vb helyszíne, Katar irányába a Naaagy Csokoládé Expresszt, ami a gyerekekhez érkezett volna. Az események aztán szerencsére – mint ahogy az a mesékben szokás - kedvező fordulatot vettek, merthogy két manó, meg egy rénszarvas hathatós közbenjárásával a felettébb édes vasúti szerelvény végül megállt az állomáson, hogy a gyerekek megkaphassák csokijaikat.
Helyőrségi Mikulás az MH 43. ezrednél
