-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
A Gáz utcai kazánokban továbbra is olajjal tüzel a Székesfehérvári Fűtőerőmű
Attól függetlenül, hogy a gázkorlátozás kettes fokozatát feloldották a fogyasztók mértékletessége miatt olajjal tüzelnek a Székesfehérvári Fűtőerőmű Gáz utcai kazánjaiban. Nagyon ritka ma Magyarországon, hogy a fűtőerőmű olajjal is képes 90-120 C fokon tartani a távhőhálózat mintegy 2300 köbméternyi vizét. Jelenleg több mint 2000 tonna olaja van raktáron a fűtőerőműnek, ami 15-17 napra elegendő, azonban folyamatos az utánrendelés és rendben zajlanak a szállítások.
Biztosított a távhő- és a lakossági gázellátás a városban
Az Alcoánál és a Videotonnál korlátozták a felhasználást
Biztosított a távhő- és a lakossági gázellátás a városban
Az Alcoánál és a Videotonnál korlátozták a felhasználást
2009.01.08. 13:51 |
Attól függetlenül, hogy a gázkorlátozás kettes fokozatát feloldották a fogyasztók mértékletessége miatt olajjal tüzelnek a Székesfehérvári Fűtőerőmű Gáz utcai kazánjaiban. Nagyon ritka ma Magyarországon, hogy a fűtőerőmű olajjal is képes 90-120 C fokon tartani a távhőhálózat mintegy 2300 köbméternyi vizét. A Gáz utcai kazánok a gázkorlátozás feloldásáig biztosan olajjal működnek majd - tájékoztatott Tuba Pál a Székesfehérvári Fűtőerőmű igazgatója.
A Székesfehérvári Fűtőerőmű Gáz utcában található kazánjai kedden este nem sokkal nyolc óra után álltak át olaj tüzelésre, a Bakony utcai és a Tóvárosi gázmotorok felhasználására pedig nem vonatkozik a korlátozás, ugyanis az lakossági célokat szolgál. A Széphő Zrt Köfém lakótelepi kazánja is gázzal működik a városban.
Az Alcoánál és a Videotonnál is korlátozták a gázfelhasználást.

Olajjal fűtik a kazánokat a Gáz utcában
A Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft igazgatója Tuba Pál elmondta, hogy zökkenőmentesen zajlott az átállás kedden este. Jelenleg több mint 2000 tonna olaja van raktáron a fűtőerőműnek, ami 15-17 napra elegendő, azonban folyamatos az utánrendelés és rendben zajlanak a szállítások.
A Széphő Zrt távfűtési vezérigazgató helyettese Pájer Sándor arról tájékoztatott, hogy a Köfémen továbbra is gázzal működik a fűtőmű, hiszen a lakossági kiszolgálást csak az utolsó, az-az az ötödik lépcsőben korlátozzák, amire remélhetőleg nem kerül sor.
Biztosított a távhő- és a lakossági gázellátás Székesfehérváron
"Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármestereként szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy a városban biztosított a lakossági gázellátás. Ez azt jelenti, hogy sem a távfűtésben, sem a melegvíz szolgáltatásban nincs szükség egyelőre semmilyen korlátozás bevezetésére.
A Királysori fűtőerőműben átálltak az olajtüzelésre, a szükséges alapanyag rendelkezésre áll és folyamatosan biztosítják a felhasznált olajmennyiség pótlását. A Bakony utcai, a Tóvárosi és a Köfém lakótelepi egységeket nem érinti a gázkorlátozás. Itt lakossági igényeket szolgálnak ki, így továbbra is gázzal működik az erőmű és a kazánok. Az ország gázellátásának problémái természetesen városunkat is érintik, de a helyi szolgáltatóval, a Széphő Zrt-vel közösen önkormányzatunk folyamatosan figyelemmel kíséri a helyzetet és készenlétben biztosítja a zavartalan lakossági szolgáltatásokat." -áll Warvasovszky Tihamér polgármester közleményében.

Gázzal tüzelünk...

Az egyik olajjal működő kazán a Fűtőerőműben
A Székesfehérvári Fűtőerőmű Gáz utcában található kazánjai kedden este nem sokkal nyolc óra után álltak át olaj tüzelésre, a Bakony utcai és a Tóvárosi gázmotorok felhasználására pedig nem vonatkozik a korlátozás, ugyanis az lakossági célokat szolgál. A Széphő Zrt Köfém lakótelepi kazánja is gázzal működik a városban.
Az Alcoánál és a Videotonnál is korlátozták a gázfelhasználást.

Olajjal fűtik a kazánokat a Gáz utcában
A Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft igazgatója Tuba Pál elmondta, hogy zökkenőmentesen zajlott az átállás kedden este. Jelenleg több mint 2000 tonna olaja van raktáron a fűtőerőműnek, ami 15-17 napra elegendő, azonban folyamatos az utánrendelés és rendben zajlanak a szállítások.
A Széphő Zrt távfűtési vezérigazgató helyettese Pájer Sándor arról tájékoztatott, hogy a Köfémen továbbra is gázzal működik a fűtőmű, hiszen a lakossági kiszolgálást csak az utolsó, az-az az ötödik lépcsőben korlátozzák, amire remélhetőleg nem kerül sor.
Biztosított a távhő- és a lakossági gázellátás Székesfehérváron
"Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármestereként szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy a városban biztosított a lakossági gázellátás. Ez azt jelenti, hogy sem a távfűtésben, sem a melegvíz szolgáltatásban nincs szükség egyelőre semmilyen korlátozás bevezetésére.
A Királysori fűtőerőműben átálltak az olajtüzelésre, a szükséges alapanyag rendelkezésre áll és folyamatosan biztosítják a felhasznált olajmennyiség pótlását. A Bakony utcai, a Tóvárosi és a Köfém lakótelepi egységeket nem érinti a gázkorlátozás. Itt lakossági igényeket szolgálnak ki, így továbbra is gázzal működik az erőmű és a kazánok. Az ország gázellátásának problémái természetesen városunkat is érintik, de a helyi szolgáltatóval, a Széphő Zrt-vel közösen önkormányzatunk folyamatosan figyelemmel kíséri a helyzetet és készenlétben biztosítja a zavartalan lakossági szolgáltatásokat." -áll Warvasovszky Tihamér polgármester közleményében.

Gázzal tüzelünk...

Az egyik olajjal működő kazán a Fűtőerőműben