-
Szenior karácsony
Székesfehérvár önkormányzata minden év decemberében színes, szórakoztató előadással ajándékozza meg az idősebb generáció képviselőit. 2025-ben Horváth Orsolya hegedűs előadóművész, valamint Nyári Károly, Nyári Alíz és Nyári Edit érkezik a szenior közönség elé december 10-én, szerdán 14 órakor az Alba Regia Sportcsarnokban.
2025.12.04. -
Szeretet Karácsony 2025.
Az elmúlt három évhez hasonlóan Székesfehérvár Önkormányzata idén is meghirdette karácsonyváró adománygyűjtő akcióját, amelyben nyolc szociális szervezet vesz részt az adventi időszakban. A Szeretet Karácsony keretében december 22-ig fogadják a tartós élelmiszereket az Alba Bástya Központban és a Városház téri Adventi Faházban.
2025.12.04. -
Családi mesedélelőtt Sóstón
Folytatódnak a családi mesedélelőttök a Sóstó Látogatóközpontban. December 6-án, szombaton 10.00 órakor a közeledő karácsony jegyében telik a mintegy kétórás program. A belépéshez regisztráció szükséges.
2025.12.04. -
Karácsonyi csodák Székesfehérváron
Az ünnepi fénybe öltözött székesfehérvári belvárost képeskönyvbe illő művészeti installációk és fényjátékok színesítik, minden a közös ünnepvárásra hívogat. Kézműves ajándékkészítő műhelyek, karácsonyváró családi programok, meghitt elcsendesülés jótékonysági vásárral és míves kézműves portékákkal, ünnepi koncertek, színházi és balettszínházi előadások.
2025.12.04.
A fogyatékossággal élő emberek világnapján éneklős flashmobra várnak mindenkit a Városház téren
December 3-a, szerda a fogyatékossággal élő emberek világnapja. Ez alkalomból a Városház téren 17.00 órkor közös énekléssel és ledes lufikkal hívják fel a figyelmet az elfogadás és az odafigyelés fontosságára.
A Vörösmarty Színház művészei, Váradi Eszter Sára és Keller János közreműködésével, továbbá jelnyelvi tolmácsolással Csondor Kata Add tovább című dalát adják elő a város civil szervezetei, fogyatékossággal élő lakosai és a többségi, ép társadalom tagjai abban a reményben, hogy erősítsék az emberekben az egymás iránti tisztelet és szeretet fontosságát.
Találkozó, a ledes lufik kiosztása és felkészülés a közös éneklésre 16.50-től.
A rendezvény szervezője a Mindenki Képes Egyesület. A rendezvény támogatója az Értékmentők by iGenerációért Egyesület és a Ballontrend. A szervezők szeretettel várnak mindenkit a közös éneklésre!
