A férfi röplabdázók az aranyéremért, a nők a bennmaradásért küzdenek

Nagy és nehéz napok előtt állnak Székesfehérvár röplabdázói. A férfi röplabda Extraliga fináléjának második mérkőzését csütörtökön rendezik. Ezúttal Kaposvár lesz a helyszíne a Fino Kaposvár - MÁV Előre SC-Foxconn párharcnak. Szombaton kezdi meg utolsó körét a MÁV Előre SC-ST Solar a női röplabda Extraliga 2022/2023-as kiírásában.
2023.04.26. 07:40 |

A férfi Extraliga döntőjében a most hazai pályán játszó Kaposvár 3-0-ra nyerte a döntő első, székesfehérvári összecsapását, így összesítésben 1-0-s előnyről várja a folytatást.

Csütörtök este nyolc órától ismét egymásnak feszül a két bajnokaspiráns, méghozzá a Kaposvár Arénában.

„Az első mérkőzés sajnos nem úgy alakult, ahogy vártuk, de ez eggyel több okot adott arra nekünk, hogy még jobban dolgozzunk. Úgy gondolom, ha meglesz az az akarat, hit és elszántság, ami eljuttatott minket idáig, igenis betudjuk bizonyítani, hogy helyünk van a döntőben. Bízom benne, hogy le tudjuk győzni a stresszt és higgadt játékkal egy nagyon jó mérkőzést játszunk csütörtökön” – nyilatkozta Takács Milán, a MÁV Előre SC-Foxconn liberója.

Április 27., 20:00, Kaposvár Aréna
Férfi röplabda Extraliga döntő, 2. mérkőzés
Fino Kaposvár – MÁV Előre SC-Foxconn
A mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

Április 29-én a MÁV Előre SC-ST Solar női csapata is parkettre lép. Lukasz Przybylak csapatára nagy feladat vár az MTK Budapest elleni, 7. helyért zajló helyosztón, ugyanis amely gárda elbukik, kiesik a legmagasabb osztályból.

Az alapszakasz során két alkalommal találkozott egymással a két együttes. A fővárosiak pályaválasztásával 3-1-es MÁV-siker született október végén, majd januárban, hazai pályán sikerült megismételnie ezt a négy szettes győzelmet az akkor Nagy Fanni által irányított Lokinak.

Igen nagy tétje lesz az egyik fél harmadik győzelméig zajló csatározásnak: amelyik csapat alulmarad, búcsúzhat az élvonalbeli tagságtól.

A női csapat programja:
Április 29., 19:00 MTK Budapest – MÁV Előre SC-ST Solar (Budaörs, Illyés Aramis Sportcsarnok)
Május 02., 19:00 MÁV Előre SC-ST Solar – MTK Budapest (Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ)
Május 05. 05., 20:00 MTK Budapest – MÁV Előre SC-ST Solar (Budaörs, Illyés Aramis Sportcsarnok)

Amennyiben szükséges, később újabb időpontok lesznek kijelölve.