Ötszettes csatát nyert a MÁV Előre ellen a Kecskemét a férfi röplabda Extraligaában

A MÁV Előre SC-Foxconn Extraligás röplabdacsapata Kecskemétre utazott. Szerették volna ezen a találkozón győzelemmel zárni az esztendőt, de nem sikerült. A házigazdáknak jó csapata van, de, mint az előző mérkőzésen, kemény, hatalmas csatában nyertek. A fehérváriak így is pontot szereztek.
2022.12.18. 20:15 |

Kecskeméti RC–MÁV Előre SC-Foxconn 3:2 (–22, 15, 20, –16, 12)

A Kecskemét nagy küzdelem végén, öt játszmában legyőzte a vendég MÁV Előrét a férfi röplabda Extraliga vasárnapi találkozóján. A MÁV Előre SC még döntetlenre hozta meccset a negyedik játékban, de a rövidített szettben kis különbséggel a hazaiak nyertek.

Kecskemét RC: Boldizsár9, Baserio 8, Fundora 24, Keen 3, Argilagos 22, Farkas 11. Csere: Varga, Gebhardt (liberók), Balla, Kecskeméti. Vezetőedző: Nagy József.

MÁV Előre SC-Foxconn: Deliu, Kulcsár 2, Koci 18, Kholman 4, Doda 14, Bibók 23. Csere: Takács, Szentesi (liberók), Boa 1, Szabó 6. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Dávid Zoltán: „Sajnos megint kiütközött, hogy tét szituációkban nem tudjuk megoldani a helyzetet. Ez mindig visszatérő hiba az életkori sajátosságoknak köszönhetően, hiszen az átlagéletkor 20-21 év. Büszke vagyok a fiúkra, hogy a második szett után fel tudtak állni!”

Ezzel a találkozóval lezárta 2022-es évet a MÁV Előre SC-Foxconn. Az ünnepi időszakot a tabella hatodik helyén tölti az újonc, amely mérlege öt győzelmet, hét vereséget és tizennyolc szerzett ponttal. Érdekesség, hogy a negyedik és harmadik helyezett csapat szintén tizennyolc pontos, tehát a januárban folytatódó bajnoki küzdelemben akár egy győzelemmel is előreléphetnek Leonardo Dodáék.

Fotó: Kecskeméti RC