-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A fehérvári tűzoltócsapat nyerte a versenyt
Sárbogárdon rendezték meg a Gróf Széchenyi Ödön XI. Országos Tűzoltósport Verseny Fejér megyei döntőjét csütörtökön. A székesfehérvári tűzoltócsapat összesített versenyben az első helyet szerezte meg, így ők képviselik majd Fejér megyét az országos versenyen június 30. és július 2. között Székesfehérváron. Az összesített verseny mellett egyénileg is jól szerepeltek a székesfehérváriak, a 100 méteres akadályfutásban Simon Csaba lett az első.
2008.06.06. 08:32 |
Sárbogárdon rendezték meg a Gróf Széchenyi Ödön XI. Országos Tűzoltósport Verseny Fejér megyei döntőjét csütörtökön. A rendezvényen a székesfehérvári, a dunaújvárosi és a sárbogárdi csapatok három versenyszámban (4x100 méteres váltófutás, 100 méteres akadályfutás és kismotorfecskendő-szerelés) mérték össze tudásukat és ügyességüket.
A székesfehérvári csapat tagjai, Bozsoki Tamás, Esze István, Lantos Zoltán, Laskó Gábor, Ódor Péter, Réger István, Simon Csaba, Vámi György, Vizi Ignác és Zsovák Viktor több hete készült a megmérettetésre, amelynek eredményeként a székesfehérvári tűzoltócsapat összesített versenyben az első helyet szerezte meg, így ők képviselik majd Fejér megyét az országos versenyen június 30. és július 2. között Székesfehérváron. Az összesített verseny mellett egyénileg is jól szerepeltek a székesfehérváriak, a 100 méteres akadályfutásban Simon Csaba az első, Lantos Zoltán a második, Vizi Ignác pedig a harmadik helyezett lett. A sikeres összesített eredmény a lelkiismeretes felkészülés mellett annak is köszönhető, hogy az egy éve felszerelt újonc tűzoltóversenyzők nagyon jól beilleszkedtek a csapatba.
A székesfehérvári csapat tagjai, Bozsoki Tamás, Esze István, Lantos Zoltán, Laskó Gábor, Ódor Péter, Réger István, Simon Csaba, Vámi György, Vizi Ignác és Zsovák Viktor több hete készült a megmérettetésre, amelynek eredményeként a székesfehérvári tűzoltócsapat összesített versenyben az első helyet szerezte meg, így ők képviselik majd Fejér megyét az országos versenyen június 30. és július 2. között Székesfehérváron. Az összesített verseny mellett egyénileg is jól szerepeltek a székesfehérváriak, a 100 méteres akadályfutásban Simon Csaba az első, Lantos Zoltán a második, Vizi Ignác pedig a harmadik helyezett lett. A sikeres összesített eredmény a lelkiismeretes felkészülés mellett annak is köszönhető, hogy az egy éve felszerelt újonc tűzoltóversenyzők nagyon jól beilleszkedtek a csapatba.