A fehérvári fürdőfejlesztésről egyeztettek csütörtökön

 Székesfehérváron töltötte csütörtöki munkanapja nagy részét Dr. Horváth Endre. A Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságért és turizmusért felelős helyettes államtitkárát dr. Cser-Palkovics András polgármester fogadta a Városházán, majd az uszodát keresték fel. A jelenleg folyó nagyberuházások mellett a városi uszoda és strand felújítása is kiemelt feladatként szerepel az önkormányzat céljai között.
2011.01.27. 15:37 |
Székesfehérváron töltötte csütörtöki munkanapja nagy részét Dr. Horváth Endre. A Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságért és turizmusért felelős helyettes államtitkárát dr. Cser-Palkovics András polgármester fogadta a Városházán, majd az uszodát kereste fel a budapesti vendég.
 
 A jelenleg folyó nagyberuházások mellett a városi uszoda és strand felújítása is kiemelt feladatként szerepel az önkormányzat céljai között. Most körvonalazódik a fehérvári fürdőfejlesztési koncepció és most zajlik az elkövetkező évek prioritásainak tervezése a minisztériumokban. Székesfehérvár polgármestere éppen ezért hívta meg Dr. Horváth Endrét városunkba és kérte ki a helyettes államtitkár véleményét a támogatási lehetőségekről.
 
 
 A városházi találkozón a fejlesztési elképzelésekről egyeztettek a résztvevők, majd az uszodában és strandon folytatódott a fehérvári látogatás. A helyettes államtitkárnak Bozai István, a Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. ügyvezetője mutatta be a Csitráy G. Emil Uszoda és Strand működését a gyakorlatban is. A hivatalos program a Hiemer-házban ért véget, ahol szakemberek bevonásával a fürdőfejlesztésre készített koncepciót vázolták a helyettes államtitkárnak, amit az elkövetkező évek támogatási prioritásaihoz igazít majd Székesfehérvár.
 

Városfejlesztés

  1. Okoszebrákat építettek

    Az egyik legfontosabb a Várkörút gyalogosátkelőinek biztonságosabbá tétele volt - írta Facebook oldalán Fehérvár polgármestere. Az út évvel ezelőtti felújítása minden jogszabályi előírásnak megfelelt, az autósok és a gyalogosok visszajelzései alapján döntöttek az okos-zebrák kihelyezése mellett.

    2026.01.27.
  2. Megújult a könyvtár

    Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.

    2026.01.15.
  3. 8086-os busz Fehérváron

    Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.

    2026.01.13.
  4. Pluszforrás útfelújításra

    Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.

    2026.01.08.