Nagy győzelmek és vereségek - így játszottak a Dávid Koránél Kosárlabda Akadémia csapatai

A Dávid Koránél Kosárlabda Akadémia felnőtt és korosztályos csapata felemás eredményekkel rukkoltak elő. Nagyarányú győzelmek, vereségek is voltak egyaránt. A női felnőtt csapat (a képen) az NB I/B-ben a negyedik helyen végzett.
2023.03.22. 09:30 |

Korosztály: Fiú serdülő (U14), Oroszlány, 4. forduló

MVM-OSE Lions U14/A - Dávid Kornél KA 85:78 (22:21, 26:23, 18:22, 19:12)

Gáll Dominik vezetőedző: Az első pillanattól kezdve nagyon kiélezett, kemény küzdelem folyt a pályán, a végjátékban ellenfelünk higgadtabb és koncentráltabb tudott maradni és ez győzelmet jelentett számukra.

Legjobb dobók: Budai Áron 24, Szecső Roland 10.

Budafok/A - Dávid Kornél KA 66:68 (10:20, 25:9, 11:17, 20:20)

Gáll Dominik: A második félidő nagyon kiélezett volt, sokkal jobban játszottunk a végjátékban, mint az előző mérkőzésen és győztesként tudtuk elhagyni a parkettet.

Ld.: Szalai Dominik 27, Budai Áron 14.

Dávid Kornél KA - Nyíregyházi Sportcentrum 83:48 (22:10, 28:12, 14:21, 19:5)

Gáll Dominik: A harmadik mérkőzés picit könnyebbre sikerült, mint az előző kettő. Szép játékkal tudtunk nyerni, ahol mindenki elegendőt tudott játszani és kivenni részét a győzelemből.

Ld.: Budai Áron 22/6, Kiss Vajk 19/6, Mester Ambrus 10.

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Dávid Kornél KA 109:50 (30:10, 20:10, 32:20, 27:10)

Gáll Dominik: Végig dominált ellenfelünk. Bátortalan játékunk és rengeteg hibánk miatt nagy arányú vereséget szenvedtünk.

Ld.: Szecső Roland 19/12.

Dávid Kornél KA - Szombathelyi Sportiskola 57:69 (15:22, 13:15, 15:11, 14: 21)

Gáll Dominik: Úgy játszottak a srácok, ahogy tudnak. Rengeteg pozitív dolog volt, amiből lehet építkezni.

Ld.: Szalai Dominik 17/9, Szecső Roland 10.

Cívis KK Debrecen/A-Dávid Kornél KA 100:31 (24:4, 31:7, 17: 10, 28: 10)

Gáll Dominik: Sajnos ugyanazzal a mentalitással játszottunk, mint az első mérkőzésen, így sok beleszólásuk nem volt a játékba.

Ld.: Szalai Dominik 10/6.

Leány kadett (U16), Budapest, 5. forduló

Török Flóris_Törekvés SE - Dávid Kornél KA 52:82 (16:18, 16:18, 8:24, 12:22)

Bukics Zsolt vezetőedző: Nem kezdtük jól a mérkőzést, kissé tompák voltunk. Szerencsére az ellenfél. A második félidőben javítottunk a védekezés minőségén, támadásban is eredményesek voltunk.

Ld.: Zeller Adrienn 22, Vagyon Réka 11/3.

Női Amatőr NBI/B, Budapest, 17. forduló

ELTE-FORTIS - Dávid Kornél KA 63:78 (15:21, 11:17, 16:19, 21:21)

Bukics Zsolt: Az elejétől kezdve nálunk volt a vezetés, de biztosabb előnyt nem tudtunk kialakítani. illetve mindig adtunk esélyt a visszazárkózásra. A második félidőben 10-15 pont között mozgott a különbség, amelyet végül a végére megőriztünk.

Ld.: Frindt Nikolett 19, Rozsics Teodóra 14.

18. forduló

Csata DSE - Dávid Kornél KA 78:53 (14:11, 24:16, 27:13, 13:13)

Bukics Zsolt: Az már korábban eldőlt, hogy a rájátszást érő első két helyet nem tudjuk elérni, de az utolsó 5 meccsünket megnyerve a dobogó 3. foka elérhető volt. Sajnos, nem sikerült célba érnünk, ezzel számunkra lezárult a bajnoki csatározás, a 4.helyen zártunk a női NB/I B Fehér csoportjában.

Ld.: Zele Dorina 20/6, Angyal Nikolett 11/3.

Korosztály: Férfi NBI/B, Bonyhád 23. forduló

Atomerőmű KSE Bonyhád - Dávid Kornél KA 82:78 (11:23, 24:16, 26:25, 21:14)

Andrea Turchetto vezetőedző: Nehéz szavakat találni a mérkőzés után. Jól kezdtük a mérkőzést, uraltuk is, megnyugtató előnyünk volt. Térfélcsere után nem ugyanazzal a koncentrációval kosárlabdáztunk.

Ld.: Bata Olivér 26/15, Simon Benedek18/12.

Fiú kadett (U16), Budapest, 4. forduló

Zuglói Sasok - Dávid Kornél KA 74:89 (25:21, 18:29, 13: 19, 18: 19)

Blahó Barnabás vezetőedző: Nem volt könnyű meccs a nagyot küzdő, de kellemetlen stílusú csapat ellen. Fontos győzelem volt és ha nem is játszottunk jól a meccsen végig, de mindenki hozzá tudott tenni a sikerhez!

Ld.: Márton Benedek 15, Sándor Döme 13/3, Jecs Merse 13.