A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia fiú csapatai győztes hete

A székesfehérvári utánpótlásbázis, a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapata sikeres hétvégét tudhatnak maguk mögött. A fiúk három meccset játszottak, háromszor győztek, míg a lányok egy megnyerhető csatát veszítettek el, egyet pedig megnyertek.
2022.11.02. 09:03 |

Korosztály: Leány kadett (U16), Székesfehérvár, 2. forduló
Dávid Kornél KA-Atomerőmű-KSC Szekszárd 66:58 (22:16, 12:13, 16:14, 16:15)
Bukics Zsolt vezetőedző: Az előző fordulóban elszenvedett fiaskó után szerettünk volna az első hazai mérkőzésen javítani és ez sikerült is. Jó sebességgel, megfelelő koncentrációval és kellő agresszivitással gyakorlatilag végig vezetve egy kimondottan jó mérkőzésen igazi
csapatmunkával győztünk.

Legjobb dobók: Milis Lilla 17, Vagyon Réka 12.

Korosztály: Fiú junior (U18, a képen) Székesfehérvár, 1. forduló
Dávid Kornél KA-PVSK NKA 67:65 (25:24, 24:15, 11: 16, 7: 10)
Andrea Turchetto vezetőedző: A meccs első félidejében extra dobószázalékkal tudtunk indulni, amit ellenfelünk csak az első negyedig tudott tartani és a nagyszünetre sikerült
egy tartósabb előnyre szert tennünk. Ellenfelünk lendületet vált a harmadik negyedre, amelyet nem annyira jól reagáltak le a srácok. A záró etapban ugyanúgy a végén pedig nyugodt játékkal sikerült megtartanunk a vezetést és biztosítani a győzelmünket.

Ld.: Denk Norbert 19/12, Barthalos András 13/9, Vincz Botond 12/6.

Korosztály: Fiú junior (U18) Székesfehérvár, 3. forduló
Dávid Kornél KA-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A 62:53 (22:16, 13:11, 13:11, 14:15)
Andrea Turchetto: Jó lendülettel tudtuk megkezdeni a mérkőzést, amit sikerült is tartanunk a meccs hátralévő részében, ellenfelünk fizikálisabbnak és méretben előnyösebbnek tűnt nálunk, de a srácok helytálltak és megmutatták nem mindig a magasság nyer meccset

Korosztály: Hepp Kupa, Mosonmagyaróvár, 1. forduló
MOGAAC-Dávid Kornél KA, 59:71 (18:22, 16:17, 10: 15, 15: 17)
Andrea Turchetto: Nehezen indult a mérkőzés, de végig kézben tudtuk tartani. Fontos volt a játékosaink önbizalma szempontjából egy győzelem, ami nem is forgott veszélyben így a Hepp kupa következő körébe jutottunk.

Ld.: Molnár Dániel 14/6, Bata Olivér 13.

Korosztály: Női Amatőr NBI/B, Budapest, 3. forduló
SZPA-HSE-Dávid Kornél KA 53:50 (12:13, 20:11, 8: 20, 13:6)
Bukics Zsolt: A mérkőzés kezdeti szakaszát leszámítva, az első félidőben mélyen a
tudásunk alatt játszottunk. A folytatásban sikerült változtatni fordítani a meccs menetét, de utána pontatlan dobásaink miatt győzelem helyett vereség lett a vége.

Ld.: Frindt Nikolett 13/6.